• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
18.04.2024 21:24

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

помощ за Goldy!

Започната от Goldy, 10.07.2016 03:51

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Lightning_boy

Цитат на: NO CARRIER - 15.07.2016 08:51
Ако не ти пречи, че няма да е красиво, вземи една 10 литрова туба от минерална вода и я прехвърли там.

+1. Огледай се и за някоя хралупичка за анциструса, ако искаш разбира се ;)
Вади си вода от новия кладенец, но не плюй в стария.

Goldy

Ама изобщо няма да ми пречи, че няма да е красиво, но ме е страх да не я стресирам още. Вчера я местих за да чистя буркана.  :'(

Намерих друг аквариум за същите пари, оборудван с филтър, помпичка за въздух, която е 150 л в час и е 33 литра аквариума и ще взимам него. 33 литра смятам са достатъчни за една златна и едно сомче?

Lightning_boy

Цитат на: Goldy - 15.07.2016 12:07
Ама изобщо няма да ми пречи, че няма да е красиво, но ме е страх да не я стресирам още. Вчера я местих за да чистя буркана.  :'(

Намерих друг аквариум за същите пари, оборудван с филтър, помпичка за въздух, която е 150 л в час и е 33 литра аквариума и ще взимам него. 33 литра смятам са достатъчни за една златна и едно сомче?

И без калкулатор, правилно смяташ. Докато са още малки няма да е проблем.
Вади си вода от новия кладенец, но не плюй в стария.

Goldy

Имаше усложнения с новата къща на Голди, но утре ще е при мен официално! Какво да направя, как да стартирам аквариума?

Caxapa

Прочиташ темата "Как се стартира сладководен аквариум" и следваш указанията стъпка по стъпка. Ето и темата http://aquariumbg.com/forum/index.php?action=articles&n=98 Има и други теми  и въпроси които ще намериш в изкачащото меню в  ляво на екрана като заредиш страницата на фрорума.

Goldy

Уж съм направила всичко. Сложих престояла вода готов е, не знам кога да я пускам.
PS: Пуснах я.

addicted

Сега всеки ден и сменя част от водата, примерно 20%.

Sent from my Lenovo A859 using Tapatalk


Goldy

Голди е много щастлива в новия си дом и скоро ще имаме камъчета с дупчици за нея. :) Също и рапанче.

addicted

Рапанче не се слага в сладководен аквариум. Променя параметрите на водата.

Sent from my Lenovo A859 using Tapatalk


Goldy

Малко късно отговарям. Рапанчето е сувенир някакъв, не е от морето.

Lightning_boy

Още по-зле, махни го не стои естествено. Пък и кой знае с какви химикали е правено това "рапанче".
Вади си вода от новия кладенец, но не плюй в стария.

Goldy

Аз го варих уж преди това, не знаех, че е проблем. Махнах го вече.  :-)

Goldy

Здравейте отново! Имам проблем с Голди. Виждам как не е много енергична, отпуска се на водата, не плува, а само диша, по някое време пак почва да си плува. Имам още една много мъничка златна рибка, тя е енергична, плува си и ходи при Голди и я хапе от няколко дни. В същия момент Голди се стряска и почва да плува бясно. Забелязах, че опашката в краищата и се е нацепила. Преместих я в друг аквариум. Не знам дали го обясних както трябва, но съм много притеснена, извинявам се!
PS: яде си редовно
- сменям част от водата всяка седмица с престояла
- имам филтър, който си е мощен, на 2-ра степен не го пускам, много силна струя прави
- изкуствени растения има в аквариума, не живи
- храня с храна за златни рибки на люспи

Similar topics (3)

57107

Започната от iren_9


Публикации: 0
Прегледи: 1303

56205

Публикации: 2
Прегледи: 2095

57297

Публикации: 12
Прегледи: 3534