• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.04.2024 17:48

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Ново Черно телескопче

Започната от Didi4ka99, 12.04.2016 22:22

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Didi4ka99

 
Здравейте. Подариха ми телескопче заедно с аквариум 2.5л. Никога досега не съм имала риби, но изчетох всичката възможна информация за отглеждането на този вид рибки. Като за начало разбрах,че е проблем големината на аквариума. Но рибката ми като че ли се приспособи и ме е страх, че ще я стресирам, ако я преместя. А пък и нямам място за по-голям аквариум. Засега тя изглежда добре, но понякога обикаля като луда насам натам. Има само едно малко растение, нямам филтър или помпа, за да не заема място. Използвам капки за пречистване. Сменям част от водата през ден, защото понякога рибката ми седи на повърхността и жадно поема въздух. Когато сложа хладна вода ,се успокоява *thanks. Толкова голям проблем ли е големината на аквариума и няма ли да оцелее и да е щастлива в този, при положение че точно се приспособи? И какво означават резките движения с мърдане на перки и опашка и гмуркане от повърхността надолу? Щастлива ли е Блеки или не?  :buff:
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs21.postimg.cc%2F5u6nqcavr%2Fimage_71230d8353d2d9d589fb64e0cdf595e64d42211831.jpg&hash=7403d6b01fae01dfe011109febaca9e95fd5dee1

Caxapa

Не е щастлива нито се е приспособила към това което се опитвате да наложите преко изискванията за жизнен минимум на рибката.

Didi4ka99

Добре, а аквариум 11 литра добре ли е? Ще заема аквариума на приятелка, не искам да вредя на рибката =-O

Caxapa

Не. Минимум 25-30 литра за една рибка. В профила на тези рибки е написано как трябва да се гледат. Ако по магазини и разни продавачи ти казват друго, различно от това в профила на рибката означава, че е с комерсиална цел.