• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.04.2024 13:47

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Много ситен грунд 0.2мм и златни рибки

Започната от kasaba, 10.09.2014 15:47

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

kasaba

Здравейте колеги,

на всички е ясно, че златните рибки поглъщат грунд и се задавят, някой от вас има ли опит с грунд 0.1-0.2мм. Дали ще бъде проблем за рибите, искам да избегна сифонирането и да сложа ситна фракция, но не съм сигурен дали няма да е проблем.


Kibo

Нещо никой не отговаря в тази част на форума. Тук, феновете на тези рибоци май сме малко...

Поне според мен, този грунд би бил ситен. За млади рибки мисля е ок, но като пораснат... Прасенца са все пак.

Това с поглъщането е така. Мой познат имаше възрастна златна рибка, която лапаше камъчето и си плуваше с него. По някое време се сещаше да го изплюе и то от високо, за да вдига шум...  :-D
"The life of a designer is a life of fight: fight against the ugliness." ― Massimo Vignelli

getsata73

Колега ,какъв грунд сложи ? Някой може ли да ми каже дали мога да използвам речен пясък ?
Аквариум 170 lt. населен с :
Анциструс 2бр.
Тернеция 4 бр.
барбус Тетразона 8 бр.
Барбус Калифорнийски(зелен)  7 бр.
Серпа 1 бр.
Крибензис 4 бр.
Лабео френатус 2 бр.
Едно е да искаш,друго да можеш,а трето и четвърто-да го направиш !      Н.Хайтов

nikita 123

Здравей! Това, което мога да споделя от опита ми със златни рибки е, че тяхното основно забавление е да прехвърлят и да ровят в камъните. Освен това, са доста замърсяващи рибки и едва ли ще се лишиш от удоволствието да сифонираш, независимо от това какво ще избереш. Успех.

kasaba

Цитат на: nikita 123 - 06.10.2014 21:50
Здравей! Това, което мога да споделя от опита ми със златни рибки е, че тяхното основно забавление е да прехвърлят и да ровят в камъните. Освен това, са доста замърсяващи рибки и едва ли ще се лишиш от удоволствието да сифонираш, независимо от това какво ще избереш. Успех.
На пук на всичко сложих много ситен грунд, който не задържа изобщо и всичко като мизерия отива в канистъра. За това със сифонирането съм сигурен, че ще мина без него. Малко е проблем, че рибите не обичат течение. Ще видим дали ще успее да се задави някоя риба или просто изяденият грунд ще излезе отзад :)

Публикациите са слети: 08.10.2014г 23:11ч

Цитат на: getsata73 - 06.10.2014 12:06
Колега ,какъв грунд сложи ? Някой може ли да ми каже дали мога да използвам речен пясък ?
Относно това, че е речен не е проблем. Щом е пясък значи е ситна фракция и пак опираш до моя въпрос. Имам една хипотеза, че пясък и много ситен грунд няма да задавят рибите а просто ще си излизат отзад. В природата рибите засмукват и пясък като се хранят и не вярвам това да е проблем за тях от гледна точка да не се полуи някакво запушване или проблем с някой орган.
В края на краищата ще видим с течението на времето какво ще стане.

kasaba

Мина 1 месец откакто съм със ситният грунд, за момента никакви проблеми

Similar topics (5)

52860

Публикации: 0
Прегледи: 1590

50231

Публикации: 4
Прегледи: 3979

30399

Публикации: 9
Прегледи: 12127

1488

Публикации: 19
Прегледи: 20240

58552

Публикации: 0
Прегледи: 1137