• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 16:22

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Предложение за раздел Търся/Предлагам

Започната от Rendaka, 28.11.2009 22:05

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Rendaka

Последно време, не че имам особен интерес да купувам нещо, а просто от скука (ако мога така да формулирам краткото време, което ми остава докато съм се заробил от научно изследователска дейност), разглеждам въпросния раздел и нещо, което ми прави впечатление е това, че в много от случаите няма достатъчна информация за търсеното , или предлаганото нещо. С оглед на това, че когато един клиент/ търговец търси/предлага нещо той/тя трябва да даде пълна информация за въпросния продукт, за да не се налага да си губи времето с писане на съобщения с въпроси за въпросната стока. В много от случите, когато се продава, най-общо казано, примерно един аквариум в обявата се казва нешо от сорта "продавам аквариум 200 л. за 100 евра. За повече въпроси на ЛС , или на 0888 *** ***" Е, да, но това за мен граничи силно с безотговорното.Какво пречи, примерно поне да има и размери на това чудо? С този литряж може да заема 2 кв.м.!!! То е ясно , че не от всеки става търговец и не всеки може да продаде лесно стоката си, най-малкото поради факта, че не си е направил труда да си направи ено малко по-обзорно представяне на това, което търси, или предлага.

С оглед на изложеното по-горе смятам, че би било от полза на доста потребители във въпросните раздели да има по едно форлаге, в което да има формирани правила, по които да предлага, или търси дадена стока.

Какво е вашето мнение по въпроса? Дали ще е по-добре, или ще се влошат нещата?

ПП Понеже, както, може би сте забелязали съм малко скаран с търсачката, отново се извинявам, ако е имало друга такава тема :)

ППП Имам и още няколко идей, но ще видим какво ще стане с това преложение и дали няма да ми клъцнат крилата и тогава ще ги споделя и тях.

Поздрави!!!
Цитат на: JolandaWell don`t be  :oops: sorry for this commonly question,that`s why this forum is for :wink:

botan

Хубаво е, подкрепям! :) Нещо като това за болестите, но съставено от няколко части (растения, стъклария, животни, техника) и всеки си ползва тази част която му трябва, другата я маха.

exorsist

В някои от авто-форумите в които влизам ,за да пуснеш обява за продажба има задължителна форма  за попълване.Обявата трябва да съдържа информация за стоката и накрая ,задължително цена.
Да бъдеш втори означава да си пръв от загубилите...А.Сена

Rendaka

^ Именно!!! И всички са доволни!!!  :coffee:
Цитат на: JolandaWell don`t be  :oops: sorry for this commonly question,that`s why this forum is for :wink:

Radinka

Най важното за мене е да пише поне града в който се намира стоката.
златарник,скаридарник и жабарник

NO CARRIER

Има някои идеи за тоя раздел, ама за тях малко по-късно.
В правилата е написано какво трябва да съдържа една обява. Малко хора ги спазват. Откровено постни и тъпи обяви трием, но някой път нямаме време или нерви да се разправяме с всички, които ги мързи или по друга причина правят глупости.

Идеи приемаме всякакви. Дали ще трябва, дали можем и дали ще ги реализираме - според зависи.  :-D *DRINK*
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Rendaka

Ако не е краино нахално - може ли да се ускори малкко процеса по преоформлението на въпросния раздел, че накрая ще избухна и ще си отворя работа в пребоядисване на стаята  *ROFL* Не, че е кой знае какво, но има толкова нескопосани теми, че дори и в някои от случаите да имам интерес той се изправява с прочитане на първите два реда. Предполагам ще има далеч по-малко спам, офтопик и ако обявата е пусната както трябва няма да се налага да се коментира в раздела, а направо нс ЛС ще се разбрат/ме с продавача/купувача.

Поздрави!!!
Цитат на: JolandaWell don`t be  :oops: sorry for this commonly question,that`s why this forum is for :wink:

NO CARRIER

Предлагам ти модераторско място за пазарЯ.

Бум, първи път.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

discus

Цитат на: NO CARRIER - 03.12.2009 00:14
Предлагам ти модераторско място за пазарЯ.

Бум, първи път.

Коко то не е до мястото, ами до регламента и спазването му. Имах едни размишления на едно друго място преди време. *DRINK*

bigbeer

Цитат на: discus - 03.12.2009 14:02
Коко то не е до мястото, ами до регламента и спазването му. Имах едни размишления на едно друго място преди време. *DRINK*

Припомни ни де, не ни карай да се напъваме.  *DRINK*

Rendaka

NO CARRIER не са необходими саркастични изказвания, когато става дума за малко ред, там където е почти невъзможно да се въведе пълен такъв и винаги ще има задни колелета с егоцентрично мислене. Все пак предложението ми не е с някаква конкретна, междуредова цел (надявам се ме разбираш), по-скоро повърхностна и точно такава, каквато е написана по-горе.

Радвам се ,че Деян реализира идеята, сега осва всичко да тръгне по мед и масло. В тази тема приключвам писането си и се заемам с друго предложение, което ще пусна, като ми остане малко повече свободно време, че закъснявам със срокове.
Цитат на: JolandaWell don`t be  :oops: sorry for this commonly question,that`s why this forum is for :wink: