• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 23:12

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Не ми позволява да пусна обява.

Започната от hristol83, 12.12.2016 20:18

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

baygry

Kuvert,ако е само отдела Купува - Продава...какъв е смисъла?
Има OLX,Базар и т.н за целта,където има в десетки,стотици пъти повече потребители...
Интересно е защо тогава някои други форуми се развиват,представят се нови аквариуми..добре е модераторите,администраторите и т.н да си зададат този въпрос..
Всичко опира до отношение според мен,не може да се "ръмжи" постоянно на новите потребители,да им стоят въпросите с дни без отговор и да се очаква някакво развитие или поне запазване на статуквото..

zariio

Важното е търговията да върви.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs9.postimg.org%2F49ki5eazv%2F10494175_10152367057258271_2072129839_o.jpg&hash=c59af89265d29439b6cc64736d6ad480b08a97c1

kuvert

Цитат на: baygry - 14.12.2016 11:07
Kuvert,ако е само отдела Купува - Продава...какъв е смисъла?
Има OLX,Базар и т.н за целта,където има в десетки,стотици пъти повече потребители...
Интересно е защо тогава някои други форуми се развиват,представят се нови аквариуми..добре е модераторите,администраторите и т.н да си зададат този въпрос..
Всичко опира до отношение според мен,не може да се "ръмжи" постоянно на новите потребители,да им стоят въпросите с дни без отговор и да се очаква някакво развитие или поне запазване на статуквото..
Нали обясних за отношението-на всеки зададен въпрос отговора е написан поне три пъти във форума. Този,който наистина се вълнува от това хоби сяда,чете,учи се и започва стъпка по стъпка. И рядко пита. Щото всичко е обяснено. А Миленчо от Младост решава,че ще прави аквариум,защото е модерно и красиво,купува аквариум,буха рибите и след седмица пуска първата тема: " Помощ рибките ми умират". Някои доброжелатели му пускат линк да чете,ама той пак неще. Иска някой с лъжичка да му дава инфото. И след един месец Миленчо пуска последната си тема във форума:"Продавам си хобито".
Какво отношение трябва да има към такъв потребител?
Отделно-акваристиката е скъпо хоби. Изисква създаване на условия,без които не може,които са задължителни.
И ако едно дете похарчи 50 лева за една златна рибка в малък аквариум или буркан,то това начинание е обречено и детето е разочаровано. Но за 50 лева ако си купи обикновена въдица и макара и хване днес 10 таранки,детето ще е щастливо и завинаги ще е пленено от хобито риболов. И в годините след това ще похарчи стотици пъти повече пари, ще посети много и разнообразни места и ще има за какво да дискутира всекидненно в рибарският форум.
Цитат на: zariio - 14.12.2016 11:29
Важното е търговията да върви.
Ти,а и други търговци от опит знаят,че не върви.

cantiga

Не смятам, че нещата са чак толкова черни. Всеки форум се развива през годините и има периоди на застои. Като няма какво да се пише по-добре нищо да не се драска, отколкото да се превръщат темите в чат и да се пишат глупости. Във форума и сега има солиден масив информация, която е достъпна за всички.
Това с Миленчо от Младост е много точно, всичко е писано по сто пъти вече...
Поздрав!
Светослав

zariio

Цитат на: kuvert - 14.12.2016 13:05
Ти,а и други търговци от опит знаят,че не върви.

Ще се въздържа от коментар за да ти спестя плакането после на Коко и Ники.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs9.postimg.org%2F49ki5eazv%2F10494175_10152367057258271_2072129839_o.jpg&hash=c59af89265d29439b6cc64736d6ad480b08a97c1

DobriG

Ще ме извинявате момчета, ама това "всичко" на моменти толкова нескопосано е обяснено, че разбирам защо не им се чете на хората. Темата за "Направи си сам ЦО2 система" е 20 страници, като на първата е дадено някакво клипче на руски и оттам всеки почва да коментира какви проблеми имал със самоделката си. Направих си труда цялата да я изчета и тъй като не знам руски, абсолютно не разбрах как да си направя такава система. Няма и да пиша да попитам, защото знам, че никой няма да си направи труда да ми отговори.

Стоян Михов

Цитат на: DobriG - 14.12.2016 14:39
Ще ме извинявате момчета, ама това "всичко" на моменти толкова нескопосано е обяснено, че разбирам защо не им се чете на хората. Темата за "Направи си сам ЦО2 система" е 20 страници, като на първата е дадено някакво клипче на руски и оттам всеки почва да коментира какви проблеми имал със самоделката си. Направих си труда цялата да я изчета и тъй като не знам руски, абсолютно не разбрах как да си направя такава система. Няма и да пиша да попитам, защото знам, че никой няма да си направи труда да ми отговори.

Съжалявам, но не сърдете когато някой каже "има тъсачка форума"...само първите резултати които ми даде....
http://aquariumbg.com/forum/napravi-si-sam/samodelna-so2-sistema/
http://aquariumbg.com/forum/statii-knigi-i-dokumenti/co2-reaktor-tip-77-napravi-si-sam/
http://aquariumbg.com/statii.php?statia=48

А по отношение посещаемостта на форума, ами форума се прави от хората които го посещават, ако всички искат само да четат, но никой не пише, няма как да се развива форума. 
https://s13.postimg.org/xijfjz5x3/Untitled.jpg

danielm

Цитат на: DobriG - 14.12.2016 14:39
Ще ме извинявате момчета, ама това "всичко" на моменти толкова нескопосано е обяснено, че разбирам защо не им се чете на хората. Темата за "Направи си сам ЦО2 система" е 20 страници, като на първата е дадено някакво клипче на руски и оттам всеки почва да коментира какви проблеми имал със самоделката си. Направих си труда цялата да я изчета и тъй като не знам руски, абсолютно не разбрах как да си направя такава система. Няма и да пиша да попитам, защото знам, че никой няма да си направи труда да ми отговори.
Аз да питам ... с ниско или високо налягане, щото има и с без ... дето май другаде го няма.
Без да се напъвам се сещам за това, че съм качвал снимки за мая и захар, киселина и сода, газирана вода, със и без налягане, с дифузер и през помпа, с клонка, с фас, с система за кръв, през дънната ...
Даже бях качил някъде за 60 секунди с 1 лев.

DobriG

Може би трябваше да уточня- става дума за система със сода и лимонена киселина. Може би аз нещо не успявам да се оправя, но всичко, което успях да намеря е тази тема- http://aquariumbg.com/forum/napravi-si-sam/sistema-za-co2-45333/ и от нея не успях да разбера как се прави...въпреки че изчетох 20 страници...

Caxapa

Когато влезеш в една тема отдолу има поне няколко теми още със сходно съдържание в които също има писано от колеги акваристи. Скролваш по екрана и  там отдолу ще видиш  още теми.Няма да те карам да четеш понеже знам колко е досадно но по принцип това е по-добрият вариант отколкото да се пишат едни и същи неща по 10, 100 че и по 1000 пъти с  което само натрупваме  и претоварваме излишно системата. Изключвам случаите когато  има нещо пропуснато и недописано по статиите и темите.  Поздрави!

Amev

И ще кажете че сладководната акваристика се е изчерпала с един форум ... ми то тогава защо големите фирми се бъхтят да мислят нови осветлени и други техники. Развъдчици да въдят различни модификации на рибки. Нови торове за растенията .... щом с един форум се е изчерпало хобито ...
За справка : за последните 5 месеца темите тук с нови акви и потребители се броят на пръстите на едната ръка. На друго място с 1/10 от активните потребители от тук - темите за нови проекти в сладката вода са 20+ и се дискутира , показва , следи развитие , помага !
Всичко е до отношението тук...
Поздрави

Aronax

Цитат на: Amev - 15.12.2016 13:40
И ще кажете че сладководната акваристика се е изчерпала с един форум ... ми то тогава защо големите фирми се бъхтят да мислят нови осветлени и други техники. Развъдчици да въдят различни модификации на рибки. Нови торове за растенията .... щом с един форум се е изчерпало хобито ...
За справка : за последните 5 месеца темите тук с нови акви и потребители се броят на пръстите на едната ръка. На друго място с 1/10 от активните потребители от тук - темите за нови проекти в сладката вода са 20+ и се дискутира , показва , следи развитие , помага !
Всичко е до отношението тук...
Поздрави


Амев, всичко е заради един стар пиян чичко, който разбира от акваристика колкото аз разбирам от космонавтика (той си знае кой е). Идват нови хора, задават въпроси, въпросния чичко им се скарва че питат глупости (при положение, че неговите аквариуми всичките са тотал щета и общия литраж им е горе-долу колкото казанчето на кенефа в нас), хората спират да пишат заради отношението към тях и форума умира. Мисля че админите трябва да преусмислят на кой дават права и на кой не. Този форум стана един голям пазар и от време на време някое мнение на въпросния чичко да се скара на човек, който си е позволил да отвори тема извън Пазара.

Amev

То това е обществена тайна , ама всеки си мълчи да не яде бан ... и кервана си върви , кучетата лаят ....

_Kirilov

Действително се е превърнал форума само с Купува/Продава , много рядко се пише нещо смислено и то в Соленоводния раздел, дойде някой нов и всеки му сипва колко е неграмотен и ,че имало 1м теми които той не е прочел или разбрал.
На къде вървят нещата на най-големия форум ?
Колко нови проекта се качват за месец ?
колко нови хора се регистрират също ?

baygry

Обществената тайна си има име-"Сахара".
Какво толкова завоалирано го пишете.
Мен пък не ме е страх от бан.