• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 19:03

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Не ми позволява да пусна обява.

Започната от hristol83, 12.12.2016 20:18

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

evgeni200

Цитат на: DobriG - 20.12.2016 10:32
Евгени, да ме извиняваш и ти, ама нито са от една дума, нито от една иконка, нито са били безсмислени от моя гледна точка.

Добри, мнението ми не е директно към никой, но активноста в Аквашоу(да го посочим вече)
за което беше и направена забележка към всички хиперактивни е от подобни мнения или в теми не свързани с акваристика.
Понеже ме посочихте като не активен и не актуален реших днес да вляза  в раздела в които основно пиша моето мнение е последно - дата не съм гледал.
НА МЕН пък тази хиперактивност и разводняване на теми не ми харесва - на други пък точно това се харесва  :-)

elemitko, точка 4 е много важно да не е скрита в ляво! +1

Amev

Евгени там има леко разводняване защото една група от 30 тина аквтивни си станахме близки и си се базикаме и е весело. Но се пишат и сериозни неща. Най добре го осещат навлизащите скоро в хобито като Добри ...

evgeni200

Амев, за бъзикане и весело си има форум на тази тематика  :-) :-)
Този и другите на конкретната тематика не измервайте активност с бъзикане и весело.

Amev

Добре , а колко нови стартираха и показаха проекти там последните 6 месеца и колко тук им се обърна внимание ? Това е активност , а лекия спам спомага за приятелската атмносфера

evgeni200

Цитат на: Amev - 20.12.2016 12:47
Добре , а колко нови стартираха и показаха проекти там последните 6 месеца и колко тук им се обърна внимание ? Това е активност , а лекия спам спомага за приятелската атмносфера

Тук е и сновния проблем на начинаещите - на никой не му се чете :-) много е лесно да се пита!
Хоби което не ти идва от самия теб(от вътре) е временно при всеки.
Амев, на мен никой не ми е обърнал внимание - прочетох, научих се!

DobriG

Цитат на: evgeni200 - 20.12.2016 12:57
Тук е и сновния проблем на начинаещите - на никой не му се чете :-) много е лесно да се пита!
Хоби което не ти идва от самия теб(от вътре) е временно при всеки.
Амев, на мен никой не ми е обърнал внимание - прочетох, научих се!

То че трябва да се чете всички сме на едно мнение. Но има един тънък момент- ако трябваше да изчете цялото БАЕ, всичките нз колко теми за осветление, ревюта на филтри и т.н. колко време щеше да ми отнеме да стартирам, сравнено с това да напиша "имам толкова голяма аква и толкова пари- препоръчайте ми филтър". Не говоря някой да ти напише наново темите за азотен цикъл и тем подобни, но не е нужно според мен и всеки път да се открива топлата вода. + че някой път и да четеш просто не разбираш какво четеш, защото още не си натрупал фундаментално разбиране. Ти това вероятно не можеш да го усетиш, защото нещата вече са ти ясни, но като начинаещ мога да ти кажа, че статиите за растения тук на сайта съм ги чел минимум по 3 пъти всяка и още имам въпроси за някои неща. Кой знае де...може просто да съм ретард  :-D

mitko8899

Аз имам и един такъв въпрос.Влизате в някой от бг форумите за акваристика като начинаещ и си търсите рибки или растения да речем.След известно търсене намирате обява,която предлага търсените от вас неща.Правите запитване,формулирано примерно по следния начин:

''Здравейте,така и така ще стартирам нов аквариум и ще ми трябват тези,тези и тези растения/рибки по еди колко си бройки.Интересува ме имате ли ги в моментна наличност? Поздрави и Лек ден!''
Получавате отговор от две думи с малки букви ''имам всички''.

След това започвате да четете из темите и констатирате,че въпросния продавач е уважаван член на форума с доста години опит и мнения и грамотен стил на писане-започва изреченията с главни букви,спазва пунктоационните норми и използва правилно препинателни знаци за интонационно-смисловото разчленяване на писмената реч.

Какво впечатление би ви направило това-че това е нещо напълно нормално в търговията ,просто човека е имал работа и е бързал,или ще го приемете като неуважение,един вид вие все още не сте на нивото му?
А ако след първия отговор получите още няколко в този стил на писане?
Просто ми е интересно какви са различните виждания по този въпрос.

evgeni200

Добри, ако искаш да вникнеш в това как се случва даден процес, то на форум отговора го няма :-)
Форумите изместиха четенето на книги, като има доста и в електронен вариант.
Разбирането на нещо идва точно от тях(книга) където тази неясна последователност е систематизирана.
Полученото от там базово знание би довело и до по разумно питане за дадено неясно нещо :)


kuvert

В контекст с всичко написано досега сякаш за да изпробва нервната система на съфорумците днес на обяд се пръкна ето ТАЗИ тема!
Какво предлагате?
Да започнем да обясняваме от А и Б????
Кандидат ентусиаста е сметнал,че най-важното е да нареже стъклото,а после за всяка стъпка ще пита и пита!!!
Кое не е написано из форума като отговор на неговите въпроси????
Ами той вече е направил първата грешка-аквариум се прави по размер на осветителните тела. А не да пита после как да навре пура 84 см в аквариум 80 см!!!!
Затова аз съм на мнение,че точно на този тип съфорумци трябва да се отговаря по следният начин:
ЕТО ТИ ЛИНКА,ЧЕТИ И СЕ УЧИ.
От това да ти наврат в ръцете готова смляна информация по- ценно няма!

Стоян Михов

Ами прочетох ... само няколко поста нагоре говорихме за отношението към новите членове.  Сахара май цвете ще ви се види.
https://s13.postimg.org/xijfjz5x3/Untitled.jpg

petko

kuvert
Просто нагледно показа как се пъдят нови потребители от форума.
И какъв тип е този съфорумец?
Такива са сигурно 80% от новите потребители.

kuvert

Цитат на: petko - 20.12.2016 16:24
kuvert
Просто нагледно показа как се пъдят нови потребители от форума.
И какъв тип е този съфорумец?
Такива са сигурно 80% от новите потребители.
Petko,
не прочетох в темата му да си му помогнал с някакъв съвет!
Нагледно отношение към нови членове-презрително мълчание!
Поне един линк му пусни на колегата да чете....

baygry

Единственото условие за някаква промяна е да се завърне нормалното човешко общуване,без оглед на това кой,колко напред е в акваристиката.
От иронии,навикване и високомерно отношение се стигна до тази тема.
За съжаление както виждам от последните теми ,тенденцията продължава...

niki_o

Защо някой който знае малко повече от друг в дадена тематика и може да му даде съвет се смята за нещо повече от него?А дали като премълчи съвета ,не пада доста под нивото на другия.Добре ,казвано е вече,не веднъж вече дори,но ако нетрябва да се повтаряме трябва да не говорим дори-всичко е казано от някого.
Това е хоби,който го разбира по друг начин си е негов проблем.Форума не е място за избиване на комплекси,а споделяне на информация,дори и вече давана да е.
Новите във форума трябва да се посрещат,да се ориентират и подпомагат,не да се овикват!Никога не се знае кога ще ти потрябва дори и помощ от тях,никой не се е родил научен и никой не знае всичко.Моментното превъзходство не е причина за арогантност.

NO CARRIER

Може би някои хора не се обаждат, защото често ще се намери някой да отвърне - А, бе, ти много знаеш!

Наистина. Тук сме за да споделяме знания, а не да си мерим пишките. Пишките се мерят на края на годината в конкурсите. :-D
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.