• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 16:46

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Коментари към правилата на форума.

Започната от Emsi, 03.02.2007 15:55

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

protel111

нали това е целта на тези правила да не се превръща форума в продавалник "Реших, че нова година е подходящ момент и се регистрирах, за да мога да продам ненужното и да закупя нужното." има достатъчно други места на, които може да продава и купува.

danielm

Ако не беше този форум никога нямаше и да стигна до идеята да правя нещо по-различно.
Щях да си гледам бозата от растения и риби в неподходяши комбинации и така.
Мисля, че не това е целта на този форум.

П.С. А това, че тогава съм се регистрирал не означава, че не съм го посещавал.

: 07.02.2012г 14:02ч
И колега protel111 - и като съдя по публикациите ти от 12/2011 стигам до извода, че не си бил на по-различен  хал.
Просто си се регистрирал по рано.
Иначе каква е разликата?

protel111

разбирам те колега не се заяждам, но лично на мен ми писна в последно време да гледам само обяви продава/купува. Не казвам, че правилата са добре, но това е според мен начина да се ограничи търговията във форума и нищо друго да не се дискутира. Преди съм прекарвал по 24 часа във форума да чета, а сега няма какво да се прочете освен в раздел търся/предлагам. Не казвам, че не съм пускал обяви, но нали си съгласен че покрай сухото гори и мокрото.

Caxapa

Придържайте се  към темата и без лични нападки!
Мод. Сахара  *spam и  *ban

georgihr32

Въпрос към администраторите?
Смятате ли,че сега след като съв "стимулиран" да трупам постове и още 2 месеца стаж за да стана пълноправен член на форума трябва да пиша глупости. Нали идеята на форума просветени като вас(не го казвам с лошо чуство) за споделят своя опит с такива като мен(начинаещи) за да се просветим и ние някой ден, защото благодарение на форума и колегите в него научих много за любимците си, во само защото съм бил любопитен читател не писател моите излишни риби ще ходят в тоалетната. С какво хора с публикации от сорта бременна ли ми е рибката са повече от мен и мойте риби.
Извинявам се за правописа си, но пиша от телефона.

Caxapa

За това са правилата, за да се спазват и изпълняват от всички. Иначе ако  според всеки потребител измисляхме правила които да отговарят на неговите изисквания и капризи щеше да се превърне всичко в анархия!

danielm

Факт е, че първите 6 месеца е периода в който всеки начинаещ има най-много за продаване.
Причината е, че като отидеш в магазина всеки ти набутва каквото може.
В същото време не си запознат и купуваш.
В последствие започват проблемите, понаучаваш и започваш да се чудиш как да намалиш броя на рибите в препълнения си аквариум.

Факт е обаче, че рискът рибите да са болни, натровени и т.н. е много голям и не е редно да могат да бъдат продавани.

Въпреки че съм в тази графа <6 месеца и <от 100 публикация разбирам мотивите и ми се струва логично.
Просто гратисния период трябваше да е по-дълъг.
Цените в "Продавам" взеха да падат. В края на месеца всичко ще е на промоция!



ivotri

Според мен е прекалено 6  месеца и 100 поста. По-добре е да се намалят на половина. За година и няколко месеца имам 160 поста и пак ми се струва че е можело да спестя някой друг коментар, 100 поста са много. Малко след като се регистрирах пуснах обява, това си е част от форума и има хора който само тази част ги касае.

danielm

Няма как да развиваш аквариума си без да купуваш и продаваш.
В противен случай си оставаш с бетата и златната в един аквариум с пластмасови растения.
Но ще продаваме след като докажем, че можем поне няколко месеца да гледаме риби без те да умрат.
Целта на форума е и хората с опит да помагат на другите, така че и в 100 поста има логика.

Само за "търся" не ми е много ясно.


anasarka

Цитат на: danielm - 07.02.2012 16:12
Само за "търся" не ми е много ясно.
Същата е логиката която си описал и за "предлага"
Мен ми е интересно преди като го е нямал форума на кого продавахте.
КОЛКОТО И ДА Е БЪРЗА СВЕТЛИНАТА ВИНАГИ ПРИСТИГА ВТОРА, МРАКЪТ ВЕЧЕ Я Е ИЗПРЕВАРИЛ.

easternalien

Цитат на: danielm - 07.02.2012 15:49
Факт е, че първите 6 месеца е периода в който всеки начинаещ има най-много за продаване.
Причината е, че като отидеш в магазина всеки ти набутва каквото може.
В същото време не си запознат и купуваш.
В последствие започват проблемите, понаучаваш и започваш да се чудиш как да намалиш броя на рибите в препълнения си аквариум.

Ами нали затова е форума, четеш преди да правиш каквото и да е, питаш и т.н
Освен това екипа вече каза, че пазара не е приоритет на форума. Имат пълното право да въведат такива правила и трябва да се спазват.
Аз лично одобрявам новите правила. Още повече има такива типични тарикатчета и търгашчета, които новите правила ще отсеят. По-добре малко и качествено, от колкото много и натъпкано с всякакви боклуци.
Има го и момента, че доста от така наречените продавачи, толкова си надценяват стоката, че си слагат цени като за нови. Или гледани рибки в малки аквариуми, недорасли,  слагат цени като на опитните акваристи с качествена стока, но това вече е друга тема и да не задълбаваме... *bg*

danielm

Цитат на: anasarka - 07.02.2012 16:19
Същата е логиката която си описал и за "предлага"
Мен ми е интересно преди като го е нямал форума на кого продавахте.
За "търся" ограничението трябва да е времево (примерно 1-2 месеца), а не да е на брой постове.
За това време всеки ще има достатъчно време да развие азотен цикъл, както и да попрочете нещо.
В допълнение няма да показва колко много знае по всички теми за да направи 100 поста.


anasarka

Цитат на: danielm - 07.02.2012 16:32
За "търся" ограничението трябва да е времево (примерно 1-2 месеца), а не да е на брой постове.
За това време всеки ще има достатъчно време да развие азотен цикъл, както и да попрочете нещо.
В допълнение няма да показва колко много знае по всички теми за да направи 100 поста.
Приеми го така администратора е решил че трябва поне 100 въпроса да зададеш за да знаеш поне толкова, че да си купиш риби и да не пукясат след две седмици примерно.
КОЛКОТО И ДА Е БЪРЗА СВЕТЛИНАТА ВИНАГИ ПРИСТИГА ВТОРА, МРАКЪТ ВЕЧЕ Я Е ИЗПРЕВАРИЛ.

mkolev

Аз лично скоро получих съвет от член на форума да си махна скаларията, защото явно пречи на останалите ми риби, като я пусна в обява. Как да го направя това, след като нямам 100 мнения?

anasarka

Цитат на: mkolev - 07.02.2012 16:39
Аз лично скоро получих съвет от член на форума да си махна скаларията, защото явно пречи на останалите ми риби, като я пусна в обява. Как да го направя това, след като нямам 100 мнения?
А защо си я пуснал скаларията в аквариума си като примерно ни и е там мястото? А ако го нямаше форума какво щеше да направиш? Това е като да тръгнеш за някъде и да не знаеш как да стигнеш и след месец да се сърдиш на пътната карта.
КОЛКОТО И ДА Е БЪРЗА СВЕТЛИНАТА ВИНАГИ ПРИСТИГА ВТОРА, МРАКЪТ ВЕЧЕ Я Е ИЗПРЕВАРИЛ.