• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 01:11

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Българска Аквариумна Енциклопедия и GDPR

Започната от NO CARRIER, 11.05.2018 20:42

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

NO CARRIER

Здравейте,

Както знаете, на 25ти май влизат в сила новите изисквания по GDPR.
Понеже форумът според новите правила съдържа "лична информация", явно ще трябва да влезем в крак с тях.

Към дадения момент софтуерът на форума просто не е съвместим. Има някакви кръпки, но не знам колко са добри. Имаме над 13 хиляди потребители. Над 10 хиляди трябва да има администратор на личните данни.

Какво следва от тук нататък?

Вариант 1:
Изтриване на форума, изтриване на цялата база с всичката информация. Казваме си "Сбогом и благодаря за рибата".

Вариант 2:
Изтриване на личната информация и привеждане на форума в режим само за четене, без възможност за отговори, задаване на въпроси и т.н.

Вариант 3:
Изтриване на всичката лична информация от базата данни, а именно имейл адреси, ип адреси, пол, възраст, местоположение. Привеждане на форума в режим само за четене. Създаване на нов форум, съвсместим с всички нови изисквания, с нова база, с нови потребители. Започваме на чисто.

Срокът е 25ти май, когато трябва да има готово решение. Отворен съм за мнения и съвети. Ще бъда благодарен ако има някой по-запознат и сподели повече информация.

Поздрави
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

ATANAS1111

Не прави нищо за сега.Изчакай  и ще видиш.Едва ли някой ще се занимава с форума - за сега!
520 l.Tanganyika

6 Cyathopharynx Furcifer "Karilani" F1
10 Altolamprologus compressiceps Gold head "Kasanga"
5 Eretmodus cyanostictus "Kigoma" F1
15 Neolamprologus brichardi Albino

288 l. Tanganyika

12 Tropheus Nkonde Yellow  F1
22 Tropheus Black Bulu Point OB

Tracker

Не е добра идея със затриването на форума от тук прочетох и научих много неща за хобити. Не съм запознат с този закон нито с поддръжката на форум но би ърябвало да има и по-добър вариант.
*NO*
Hagen, Aquarien-Set "Marina Basic 54"
2x15 [w]: GLO, Sera plant color
Sera fil 120
Sera heater, 50 [w]

Legal76

Мисля, че към момента, не е нужно нищи да се прави. А, и сега се ревизира нашия закон, във връзка в приложението на Регламента.
Нищо не пречи, да пуснеш запитване към комисията.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

a__andreew

Здравейте, вариант три другите не са опция за нас . Трябва да има някакво компромисно решение.

Георги

Привет!
Някой от форума има ли познат адвокат, наясно с топика, да даде съвет?