• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 19:52

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Водорасли в новостартиран аквариум

Започната от techobg, 20.05.2014 23:11

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

techobg

Здравейте,благодаря за съветите и нападките :)
Относно рестарта,най-голямата причина да го направя беше грунда.
Беше с фракция 0.5-7.0мм,доста ситен пясък имаше и мисля,че щях да имам проблем с растенията след време.
Преди малко пуснах 3 неона,но тъй като бутилката с CO2 е нова и подаването е неконтролируемо
мисля,че има насищане с въглерод,рибите не се чувстват много добре.Спрял съм го засега ,просто нямам "тестове"да замеря.Иначе растенията са добре...

sVGNsali

Колега, всичко в темата ти е съвети.
Нападки няма, ти не си видял нападки. Да не вземе да попаднеш на някои типове и тогава..
Както и да е, аквата ти ще се оправи. Всеки начинаещ е необходимо да се въоръжи с търпение. Търпение и четене. Е, за тях трябва и желание, но това мисля го имаш..
И без тестове е кофти. Аз съм пример за това. Вече 5 месеца гимнастики и едва сега леко влизам в някакви релси. Тука има тука няма играта никога не ми е била сила..
Каква е разликата между майстора и чирака? Времето.

techobg

Цитат на: sevginsali - 30.05.2014 00:04
Колега, всичко в темата ти е съвети.
Нападки няма, ти не си видял нападки. Да не вземе да попаднеш на някои типове и тогава..
Както и да е, аквата ти ще се оправи. Всеки начинаещ е необходимо да се въоръжи с търпение. Търпение и четене. Е, за тях трябва и желание, но това мисля го имаш..
И без тестове е кофти. Аз съм пример за това. Вече 5 месеца гимнастики и едва сега леко влизам в някакви релси. Тука има тука няма играта никога не ми е била сила..
Колега,може и така да е прозвучало,но нищо лошо не съм имал предвид.Това беше образно казано,заради рестарта.... :)
А,относно аквариума,имам голямо желание,чета постоянно,само търпение ми липсва.
На времето имах по 3-4 аквариума с много риби и по някое стръкче растения,вода само съм доливал,с години не ги пипах и всичко беше наред,нямаше водорасли,водата беше кристална...
Но,с този сега не е същото,постоянно го "барам",все нещо не ми харесва :)

Относно тестовете,на този етап нямам възможност ,единствения индикатор са рибите.
Днес вече са добре,живнаха.

Как мислите,на този етап да пускам ли CO2 ,било то само през светлата част на деня?

Поздрави

hunter

Цитат на: techobg - 30.05.2014 08:08
само търпение ми липсва.


Как мислите,на този етап да пускам ли CO2 ,било то само през светлата част на деня?

Поздрави
Точно там ти е грешката, че нямаш търпение. Един аквариум не за 1 месец ами и за 5 може да не се стабилизира. Зависи от аквариума все пак. Колкото по малко ровиш толкова по добре. Грижите поне в началото се свеждат до смяна на вода почистване на стъкла и премахване на стари гниещи листа. СО според мен пускай веднага.

techobg

Привет,за около 12-на дни(от старта) аквариума е добре,няма водорасли,светя по 6-7 часа на ден.
Растенията малко трудно се адаптираха,но тръгнаха.Поне за мен е интересно,че Бакопата тръгна много силно(до сега много бавно е растяла)вече е готова да излезе от аквариума....
CO2 подавам денонощно.Сутрин растенията са малко омърлушени,но след час два се оправят...
Микро давам веднъж след смяна на 30% от водата(около 5 дни),а макро всеки ден по 50% от дозировката за моите литри.

Риби:
11 неона
3 черни неона
3 серпи
2 данио
2 сае
2 анцитруса
3 коридорас

Поздрави!

Similar topics (5)

35884

Публикации: 10
Прегледи: 4630

11329

Публикации: 8
Прегледи: 4601

7224

Публикации: 11
Прегледи: 5774

10660

Публикации: 22
Прегледи: 13180

49995

Публикации: 3
Прегледи: 2652