• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 00:48

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Въпрос за кафеви водорасли ?Само за напреднали !

Започната от bluefire, 05.10.2009 17:27

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

bluefire

Има ли възможност кафеви водорасли от морски аквариум да се развият в слатководен или се филмирам излишно  =-O щото яко почнаха да ме налазват заедно с нишковидни  *dontknow* даите някакви рецепти за болни  :'(
Уточнявам аквариума е стартиран преди месец и половина светя по 12 часа на ден 4х36 вата на 300 литра 2 гролукса един аквастар и една обикновена дей лаит,( преди 4 дена намалих на 9 часа) слабо залесен сменям по 50 л вода на седмица директно от чешмата с маркуча
аквариума ми е бил 2 години морски и имаше остатъци от кафеви водорасли по маркучите и каналите на канистъра които влизат от време на време под формата на люспи

NO CARRIER

Сложи вътре анциструси, отоцинклуси или SAE-та. Ще опасат кафявите. Саетата ядат най-много, може да опасат и другите водорасли. Намаляваш храненето, и започваш да сменяш по 100л вода на седмица. Това е универсалната рецепта. За осветлението си се сетил вече.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

zambo

И засади бързорастящи растения . После може да ги махнеш , но в началото е добре да ги има .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

bluefire

а каква е идеята за бързо растящите ?Какво правят че е хубаво да ги има в началото ?

zambo

Усвояват хранителните вещества в аквариума , като оставят гладни водораслите. И отделят вещества подтискащи развитието на водораслите .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

Similar topics (5)

19280

Публикации: 9
Прегледи: 4832

2606

Започната от Nemo


Публикации: 21
Прегледи: 8728

54809

Публикации: 2
Прегледи: 1777

39108

Публикации: 17
Прегледи: 8666

1456

Публикации: 19
Прегледи: 10029