• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 23:24

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

упорити водорасли

Започната от plamen46, 28.10.2010 19:55

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

plamen46

здравеите
От 3 месеца се мъча с водорасли,сменям вода през ден/два
сменям по 25 л на 112л акв.О т 2 седмици сипвам easy carbo 2ml на ден
брадата и рогата(спорет мен)си живуркат,растенията умират,не торя в момента
снощи правих тестове
нитрати-0
нитрити-0
фосвати-0
това възможноли е
светя 11часа с 2x20w,филтър 600л/ч
имам малко риби  
какво да правя
забравих за грунда,обогатен и кварцов пясък
но вече смесен от присажданията

bonelez

Здравей,

Ще е най-добре една снимчица да вмъкнеш за да се види по нагледно какво му е на аквариума. Също така, би било добре да премериш и останалите показатели - KH, PH, GH. Иначе, с тея чести смени на вода в случая нищо не подобряваш. Възможни са ти показателите на нитрати и фосфати, но без обогатен грунд със същите, обричаш китките на пълен глад и от там и останалите проблеми. Вземи си 20 аманови скариди, 3-4 отоцинклоса като за начало:-) И най-добре покажи аквариумът, та да се ориентират колегите и да помагат.

Поздрави!

plamen46

от 3 дни имам две САЕта
снимки от телефон,едва ли ще свършат работа но.....
това остана откитките

bonelez

Не виждам нещо фрапиращо. Екстра си изглежда. Моя съвет, до колкото мога да си позволя да дам такъв с оглед на факта, че не съм толкова напреднал, е: вземи си още толкова, че и повече растения, групирай ги, забучи им таблетки за подхранка на 4-5см от корените, изрежи всички тежко засегнати листа и си свиркай. В твоя аквариум като гледам криптокорините са си супер. Все пак можеш да ги подхариш дънно, както и ехинодорусите. Тая хигрофила, полуживата, на твое място бих я засилил, няма какво да я жалиш. Те обичат доста нитрати и светлина, които при теб малко или много липсват. Можеш да пробваш, ако ти се занимава да я резнеш и да засадиш върха и. Анубиасите като ги гледам си тарсят течен тор...ще се оправят. Препоръчвам ти ротала и бакопа...взимаш си повечко и ги групираш. Също ако ти се занимава с растения ще ти трябва и СО2 и малко повечко светлина.
Това е от мен...и други да се изкажат.

Поздрави!

zariio

Вдигни нитратите и намали светлоденя на 7-8часа
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs9.postimg.org%2F49ki5eazv%2F10494175_10152367057258271_2072129839_o.jpg&hash=c59af89265d29439b6cc64736d6ad480b08a97c1

MeTogu

Може и малко бързорастящи да наслагаш,те имат огромно влияние върху водораслите.Препоръчвам ти 10 корена валиснерия,малко лудвигия и ако можеш си намери роголистник.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Raven

За тези растения не е необходимо да се подхранва във водата, достатъчно е само коренова подхранка.
Но е добре да добавиш и някакви бързорастящи отзад, ако тръгнат може да ториш тогава съвсем умерено и във водата.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

plamen46

Благодаря на всички отзовали ли се  *privet*

Similar topics (5)

33659

Публикации: 8
Прегледи: 5238

9418

Публикации: 11
Прегледи: 9184

57419

Публикации: 0
Прегледи: 7747

49159

Публикации: 1
Прегледи: 2148

19948

Публикации: 3
Прегледи: 3635