• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
20.04.2024 02:13

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

това вярно ли е ?

Започната от Johnny2, 31.01.2008 10:36

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Живко

Направо ми бръкнахте в болният мозък.
Имам фобия към силикатите.

RO системата е приложима в домакинството. Монтира се преди крана за питейната вода. Има фирми, които продават такива.
iek, ако убедиш съпругата си, сподели как си успял :-D
Пък, ако изкочи някой филтър само за силикати, ще е чудесно.
Аз имам съмнения, че просто си ги има в доволно количество във чешмяната вода и то навсякъде в България. Някъде в почвите, скали и аз не знам къде, има доста силикати, които могат да се разтварят във водата.
В Англия мисля беше, в естествените водоеми, се наблюдава бум на диатомови по време на дъждовните пълноводия. Проведени са изследвания и е доказано, че засиленият растеж на диатомовите е точно в следствие на повишените стойностти на силикати.
Не виждам основателна причина в някои видове местен, а и вносен грунд, да няма такива силикати.

При пълна липса на нитрати, позеленяването на стъклата и диатомовите налепи по тях, спира. Липсата на нитрати обаче си има своите негативи.
Възможна е появата на по-сериозни водорасли. Кладофори, нишковидни, синьо-зелени.
Също и някои растения като хигрофилите почват усилено да се натискат към грунда, вместо да си растат изправени. Говоря за нитрати, а не за амонии и нитрити. Що е така - ба ли го. Факт е, че при мен се получава точно така.
Никой не се е родил научен.

miTko

Чак пък толкова силикат да имаме....не се ли престаравате? Вие да не слагате талк във водата? Не ми се вярва да е такава трагедия.
Разни мои АКВАРИУМИ 

Живко

Ми нали нещо трябва да чоплим бе Митак :-)
Едва ли са кой знае колко силикатите. По-интересното е какво ще е съвсем или почти без тях.
Никой не се е родил научен.

miTko

Да, тогава ще си намерим друг проблем. А за среброто, може в едно нано да се напускат малко фердинандови монети и да видим какво ще стане
Разни мои АКВАРИУМИ 

barabata

Много добре се чистят с малко памук зелените водорасли и след малко почистване всеки памук се хвърля като не се изстисква от водата, а след това в потопяемия филтър се слага някаква материя подобна на мокрите кърпи точно преди самата помпа и тя обира доста зелена сволач за известно време работа. Това може и с памук,но трябва да се предпази оста и перката да не се намотаят влакна от памука.
Нещо такова представлява и мнимия Хепа филтър на прахосмукачките.
Горчивината от лошото качество остава дълго след като сладостта от ниската цена е свършила.

Similar topics (5)

5643

Започната от manolito


Публикации: 31
Прегледи: 12861

57647

Публикации: 2
Прегледи: 2563

54809

Публикации: 2
Прегледи: 1783

47969

Публикации: 98
Прегледи: 69257

34117

Публикации: 7
Прегледи: 5158