• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.03.2024 06:13

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Какво е това водорасло?

Започната от kaminski, 09.10.2013 20:43

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Чавд

Здравей,

СО2 то нетрябва да се подава постоянно. При мен е на 12ч. цикъл - он/офф. 

Настройваш си цикъла, така че сутринта преди да светнат лампите нивото на CO2 да е 20-30мг/л., а вечерта преди да огаснат да е 10-20мг/л. (тоест светоденя в аквариума е изместен от цикъла на СО2).

Осветлението да е поне 4ч. По- малко не се регистрира от растенията и няма смисъл. Спектарът на светлината да е с висока концетрация на червена и ниска концентрация на синя светлина.

За торене се препоръчва торове на основата на хелати.

Смяна на вода 25% седмично.

Също така за намаляване на алгите се препоръчва хранене на рибките само с люспички.
---------------
CO2-то го меря с ph/kh таблица.

*DRINK*

beonedge

Разбрах какво имаш предвид , аз преди да се появи проблема светех по 6 часа като СО2 се пускаше 1 час преди осветлението и спираше 1 час преди спирането му. Иначе точни стойности на СО2 не мога да кажа , а и сигурно ще е доста инертна стойност - все пак аквариума е към 1000л.
По принцип тези водорасли ( даже не зная какви са точно , цвета е тъмнозелен към кафяв , няма твърди нишки , а са меки - като памук.Нямат неприятна миразма , доближава се до трева , но не толкова свежо;)) не съм сигурен дали се влияят от светлината , но ще пробвам за една седмица какво ще стане
I just finished cycling my tank and everything checks out fine
tmp 80F/nitrate 0/amonia 0/nitrite 0
took a month too.
Is it safe to add the salt now?

hunter

Не се наблюдава зелен цвят на снимките които си дал. Но както го описваш меко и като трева да не е зелена брада? На снимката не ми прилича на такава но по описанието което даваш *dontknow* погледни тази статия ако не си я чел http://aquariumbg.com/forum/vodorasli/mnogo-dobra-statiya-za-vodorasli/ Може да намериш прилики.

beonedge

няколко пъти съм я чел тази статия , за съжаление не мога да определя категорично за какво става дума при мен ( затова и пиша в тази тема ) От статията най се доближавам до hair algae  но цвета е по-скоро кафяв , а не наситено зелен както е в статията :(
За зел брада пишат че не се отстранява механично , а моите ги навивам около пръчица , също като сифонирам , като ги засмуче фунията и дръпна настрани се откъсват и заминават в канала :)
Ще пробвам да направя по- детайлна снимка утре
I just finished cycling my tank and everything checks out fine
tmp 80F/nitrate 0/amonia 0/nitrite 0
took a month too.
Is it safe to add the salt now?

Чавд

Според мен това е брада - червени водорасли.

Може да сложиш живородки или САЕ-та. Ще се зарадват на безплатната манджа :)

danielm

На мен си ми приличат на най-обикновени космовидни, просто повечко от нормалното.
Прави впечатление, че са на средата на аквата, където явно се образува мъртва зона на течението или водовъртежа събира там боклуците, въртейки водата олколо стените на аквата.
А космовидните с четка се махат, макар и трудно.
Врътни малко флейтите, за да промениш потока!

P.S. Ако наистина са диатомови ... светлината изобщо нямало да помогне с борбата, на тях не им трябва светлина!

anasarka

Залепям темата, понеже виждам че става обща за въпроса "Какво е това водорасло", така че питайте наволя :-)
КОЛКОТО И ДА Е БЪРЗА СВЕТЛИНАТА ВИНАГИ ПРИСТИГА ВТОРА, МРАКЪТ ВЕЧЕ Я Е ИЗПРЕВАРИЛ.

georgymit

И на мен  ми приличат на  космовидни. Само механично отстраняване е спасението.

hunter

Цитат на: georgymit - 19.10.2013 18:33
И на мен  ми приличат на  космовидни. Само механично отстраняване е спасението.
Спасението е да се отстрани причинителя  :-) Все пак не може да скубеш до живот  ;-)

georgymit

Напълно съм съгласен с теб но все пак тази "вълна" трябва да се махне. :-)

danielm

Цитат на: anasarka - 19.10.2013 17:13
Залепям темата, понеже виждам че става обща за въпроса "Какво е това водорасло", така че питайте наволя :-)
Мах, още колко нови водорасли ще открием?!  *CRAZY*

Tomahavka

Това зеленясване може ли да се превърне в нещо по сериозно и да навреди на аквариума,защото ако си остане само на фона,като тънък слой на мен ми допада но ако се разрастне  повече и превземе аквариума да взимам мерки от сега



georgymit

Прилича на ксенококус, но като гледам по растенията няма. От снимката не се вижда много добре, но нали не е като мъхче?

Tomahavka

Доста бързо позеленя фона (за около седмица) та с тези темпове след няколко дена може и да заприлича на "мъхче"

Лора

По предното стъкло има ли? Колко е голям аквариума, какво е осветлението, като мощност и по колко часа светиш?
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

Similar topics (5)

56122

Публикации: 1
Прегледи: 2163

7731

Публикации: 15
Прегледи: 8305

50615

Публикации: 22
Прегледи: 7020

39504

Публикации: 12
Прегледи: 7707

27331

Публикации: 15
Прегледи: 8143