• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 08:17

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

синьо-зелени водорасли

Започната от dido 1, 30.06.2006 10:20

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

dido 1

Deep, мерси за инфото, както писах в тая тема и аз се боря с гадовете обаче за сега все още не успешно :? Сменях водата по-често, чистих и вадих всички камъни, но без успех. Сега гледам аквариума и нещата са същите както преди. Вече съм на вариант някакви антибиотици (пробвах с бензицилин, но нищо не стана) да слагам, но като чета това което ми трябва вече е спряно от производство :cry:
Ще чакам някой ако е пробвал с нови антибиотици и съответно е постигнал успех да даде акъл.
Между другото сложих и доста валиснерия в аквариума вече не е само каманаци ( имам снимки, но като съм скаран с постването няма как да ги видите) и аквариума краси целия офис :D , но тия синьо-зелени си остават :evil:
544л. Малави

Stas

С Retarpen става. Той е аналог на бензацилин. А и с бензацилин става, стига да спазваш дозировката и останалите предписания (без светлина, без филтрация и т.н.).

Raven

с Macropen става без грешка.
тези антибиотици които са дадени в старата литература отдавна са спрени от производство защото щамовете са резистирали към тях и вече не вършат работа.
най близкото до Еритромицин от групата на Макролидите е Макропен,аз сложих две вечери подред в съотношение 0.25 мг. на всеки 100 литра вода и всичко се изчисти моментално ,още на първият ден,а не забелязах нищо да е пострадало,всички риби растения и дори скаридите са ОК.
според мен всеки антибиотик става ,стига да е слаб.
просто отиваш в аптеката  и искаш наи слабият " детски" антибиотик.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

dido 1

raven, мерси за препоръката другата седмица се заемам да видя дали ще има ефект и при мен.
Сега се сещам, че при третирането с бензицилин филтрацията си ми работеше, а до колкото разбрах трябва всичко да се спре. Ще пиша пак какво се случва по нататък :D
544л. Малави

mitak_t

Погледни на в този сайт http://lis.aqa.ru/ раздел "разное" статията "Ива против "цветения воды"". Според начина по който автора тълхува действието на върбата би трябвало това да действа не само при "цъфтене на водата". Ако имаш проблеми с руския пиши на л.с.

Similar topics (5)

1276

Започната от Halford


Публикации: 12
Прегледи: 5810

53121

Публикации: 5
Прегледи: 3337

38853

Публикации: 5
Прегледи: 3407

16735

Публикации: 8
Прегледи: 6150

37876

Публикации: 23
Прегледи: 11423