• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 20:52

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

проблем с мопана

Започната от nikola, 16.07.2006 13:04

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

theater

Цитат на: "77"
Цитат на: "Stas"Баси съвета!
:shock:  казах го от личен опит и при мен след варенето не се появиха бактерии :D и при градският варенето свърши работа... така че по спокойно, не заблуждаваме нарочно хората :wink:
Мдам... потвърждавам. При мен преди да го преваря се появи огромна колония по целия корен. Рибите не смогваха да ги излапат. След преваряване се появиха няколко петънца, които анциструсите опоскаха за седмица.
140л - харацини
http://starividri.org

chandler

а няма ли някаква зависимост между тези бактерии и това колко е изсъхнал самия корен? в смисъл, ако не е доизсъхнал съвсем, да се появява по-голямо количество бактерии и обратно, ако коренът е съвсем сух (да речем отрязан преди 2 години) бактериите да са по-малко?
chandler

zmeq

Да споделя и аз моя опит.
Корена ми е голям по мойте стандарти, т.е. нямаще в какво да го варя. Беше съвсем прясно отсечен. Накиснах го и яко се покри целия. Чаках седмица две да се махнат сами гъбичките ама не би. Извадих го, изтърках го добре от тях и не съм имал проблеми с него после  :roll:

nikola

пуснах 3 анциструса за да видя какво ще свършат, но майче немогат да се справят. Не че не си похапват, сигурно си похапват но гъбички има  :cry:

Това което забелязвам обаче е че гъбичките вече не растът толкова бързо, но ги има.

Дайте съвет какво да направя - да изчакам да видя какво ще стане или да извадя мопана и да го изтъркам и пак да го върна в аквариума :?:

doncamillo

Оставяй го(стига да не е много голям за аквариума ти),а наистина колкото е по-сух,толкова по-малко бактерии се равиват,явно ферментацията на соковете в дървото са доста благоприятна среда за развитието им....
420л Малави М'буна F1
400л Малави Утака
190л Танганайка

Similar topics (5)

39866

Публикации: 27
Прегледи: 11152

37278

Публикации: 32
Прегледи: 8883

23833

Публикации: 13
Прегледи: 5781

26276

Публикации: 3
Прегледи: 4504

16735

Публикации: 8
Прегледи: 6172