• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
23.04.2024 19:57

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Проблем с микроорганизми

Започната от Gadfly, 27.01.2007 19:38

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Gadfly

Темата май не е много за този раздел, но не се сещам къде другаде да е пусна...
Аквариумът ми вече е почти на 2 седмици. Вчера пуснах семоделно направена система за CO2. Днес тествах водата за нитрати и се оказа, че нивото е много високо (тъмночервен цвят по теста на Сера). Забелязвам, че по предното стъкло и по местата, които са по-силно осветени, са започнали да се развиват водорасли. На места по предното стъкло има и едни малки бели едноклетъчни микроорганизми (около 1/10 от милиметъра, едва се виждат). Какво може да е това според вас?
За декорация съм използвал лози, като ги разкиснах няколко дни и после ги варих около час, като веднъж смених водата. Сега виждам, че на места по тях се образува нещо като мухъл, но бяло и слузесто. Опасни ли са тези неща за рибите и как да се отърва от тях? Мих вдната лоза с вряла вода, но тая слуз пак се появи. С водораслите някак ще се оправя, но с тези организми и тая бяла слуз не знам какво да ги правя  %)

sandan

Пусни анциструси и не прави нищо друго,просто трябва аквариума да тръгне.

zmeq

При наксиване на нов корен става така. Миене-немиене чакаш и се оправя с времето. Живородките също обичат да хапват тая слуз.

chandler

за тези малки бели едноклетъчни - имаше преди в една тема писано за тях. при мен в единия аквариум, където има само скариди, също ги има доста. движат се много рязко и "на тласъци". платата ги яде с удоволствие, други риби също предполагам. не са проблем според мен. ако нямаш никакви риби в аквариума е нормално да се появят.
chandler

Raven

тази слуз е нормална - това са бактерий които рибите обикновенно ги ядът,белите едноклетъчни също- живородките и анциструсите решават проблема.
а и повечето други риби- само ги остави гладни за два три дни.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

Similar topics (5)

47755

Публикации: 16
Прегледи: 4720

11054

Публикации: 9
Прегледи: 5274

1723

Публикации: 11
Прегледи: 8903

44262

Публикации: 5
Прегледи: 3302

39295

Публикации: 29
Прегледи: 10992