• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 18:13

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Проблем с еленови рога

Започната от Иван Валентинов, 29.01.2013 19:51

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Иван Валентинов

Колеги някой може ли да помогне,имам доста еленови рога по коледния мъх в скаридарника,коя риба би ми помогнала да ги унищожа.
Предварително благодаря за помоща.

Peza

Преди време за помощ при рога взех 4 бройки Барбус Конкхониус. Много живи и енергични рибки, постоянно чоплят, но ще  *MODERATOR* скаридките ти скорострелно, а рогата при това положение мисля няма и да ги докоснат.
Кеф цена няма! ... луд умора също ...!

Иван Валентинов

Аз също съм че за барбуси но...а друго решение дали няма,препарат или други риби

Peza

Не ми се ще да ти давам съвети за препарати, защото съм си патил ... е като не смятам без калкулатор в ръка, а на ум  :-D
Но, кислородна вода ако им пръскаш със спринцовка или ИзиКарбо/Глутаралдехид почервеняват още същия ден. Хич не ги обичат. Но за дозите трябва да се внимава да не превишиш.
Апропо, Еленови рога са ми се появявали когато прецакам с нещо азотния цикъл.
Кеф цена няма! ... луд умора също ...!

user

ИзиКарбо   *THUMBS UP* , но трябва да отстраниш и причината. Да не си прекалил с торове или други препарати, редовно ли се  сменя вода и т.н.

Иван Валентинов

Ами принципно не торя вече месец и повече,но може би проблема е там че не сменям вода,максимум 1 път месечно,а скаридите не ги храня така че едва ли са се натрупали разни неща в водата,но според мен наистна проблема е в смените,ще почна да сменям да видим дали ще има ефект.
Благодаря ви колеги за помоща

Similar topics (5)

3846

Публикации: 23
Прегледи: 8878

19280

Публикации: 9
Прегледи: 4818

51083

Публикации: 3
Прегледи: 2905

16337

Публикации: 18
Прегледи: 7185

47755

Публикации: 16
Прегледи: 4674