• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 09:40

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

проблем по стъклата водорасли

Започната от iccoo, 02.03.2010 00:13

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

iccoo

така преди време имах синио зелени водорасли в единия аквариум унищожих ги
сега се появиха в другия аквариум и по стъклата се появяват едни тънки като важенца 1 , 2 милимерта зелени водорасли аквариума ми е на светло място но не го пече слънце не ми се вярва да е от светлината някои знае ли от какво може да е имам анцитруси ама маи не ги ядат ако има риба която ги яде защото не ми се стърже само и имам червеноглави тетри а те са доста къпризни антибиотика да не ги убие 150,170 розово данио и утре пускам 100 неона какво да правя помагаите
синиозеленитте ще ги изсмучча но тея нишки помагаите моля *CRAZY*
: 02.03.2010г 00:12ч
Цитат на: iccoo - 02.03.2010 00:01
така преди време имах синио зелени водорасли в единия аквариум унищожих ги
сега се появиха в другия аквариум и по стъклата се появяват едни тънки като важенца 1 , 2 милимерта зелени водорасли аквариума ми е на светло място но не го пече слънце не ми се вярва да е от светлината някои знае ли от какво може да е имам анцитруси ама маи не ги ядат ако има риба която ги яде защото не ми се стърже само и имам червеноглави тетри а те са доста къпризни антибиотика да не ги убие 150,170 розово данио и утре пускам 100 неона какво да правя помагаите
синиозеленитте ще ги изсмучча но тея нишки помагаите моля *CRAZY*
забравих да кажа че аквариума е пуснат от 1 седмица в смисъл източен е до дъно и напълнен канистъра не сум пипъл преди това си работише аквариума и нямах проблеми но реших да го изместя и за това

miTko

От написаното става ясно, че изобщо не си чел! Прочети и следвай правилата за пускане на нов аквариум(или рестартиране).
Разни мои АКВАРИУМИ 

iccoo

и каде пише за тия правила

LuDiQa

На къра каде може да са дръгаде  *THUMBS UP*  ами във форума потърси малко има 1024146517451624517451724 статии  ]:->
Два домата пресичали улицата. По едно време единия го сгазила кола, а другият се провикнал хилейки се:
- Ставай бе, кетчуп!

stenli

И аз съм слушал, че червеноглавите тетри са доста капризни, но аз имам друго наблюдение. За последните 2години, периодично умира по някоя рибка...скалария, неон син, черен, анциструс, коридорас....ей само червеноглавите тетри гък не казаха.

Кажи повече информация за аквариума, колко литра, е че имаш 150-170 розово данио и ще пускаш още 100неона *STOP*. Мисля си, че каквито и водораслояди да имаш, ще ти се налага, водораслите да ги отстраняваш ръчно. Така че запретвай ръкави.

Raven

http://aquariumbg.com/forum/index.php?action=articles&n=98

Карайте го малко по спокойно, без нерви и обиди !
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

iccoo

аз това съм го направил всичко е ок само синио зелените ме тормозят още другите са били заради светлената
аквариума е 550 литра канистър 1600 литра на ччас има много яваиски мъх и варисерия 150 розово данио 100 неона 10 ред чери 10 червеноглави тетри 4 звездни тетри една не знам как се казва и 3 анцитруса има място и за още :-D
а да не забравя лудия аз няма да се връщам в първи клас и тия работи ги знам те са направини
помислих че има нещо друго и за това попитах
а за синиозелените има ли препарат които да ги избие защото са малки рибките и не искам да слагам антибиотик в другия аквариум имах и ги смачках с антибиотик ама там са големи риби и нямаше проблеми сега ме е страх та ако иманякои препарат да ги унищожава

iccoo

така слагам вече 4 дена антибиотик нямам жертви обаче личи си че умират трябва лои да слагам докато се махнат на цяло или на петия ден да спирам и като спра да сменям ли веднага водата или да изчакам да изчезнат и тогава да сменям и активен въглен да слагам ли като сменя водата на 50 процента

iek

Отговор #4 плюс коригиране на съотношението нитрати/фосфати в полза на първите, например 20/1. Ако забележа следи от циано бактерии, обикновено между грунда и предното стъкло, шприцвам калиев нитрат локално и добавям към общия тор нитрати (някои растения бързо изчерпват запасите от азот).

Similar topics (5)

52819

Публикации: 23
Прегледи: 22879

25

Публикации: 11
Прегледи: 5915

23423

Публикации: 27
Прегледи: 10890

20562

Публикации: 4
Прегледи: 3080