• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 20:54

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

проблем нещо като слуз

Започната от iccoo, 31.01.2010 13:49

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

iccoo

здравеите колеги нещо като слуз зелено започна да превзема дъното ми какво е
тъмно зелено е на цвят ако някои знае как се мха да помага

nikolaytoshev

Дай снимка за да видим какво е.

Raven

https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

iccoo

никаде не прочетох пречат ли тези водорасли

Raven

Пречат и то много.
Някой от синьозелените  водорасли отделят токсини , освен това отнемат от кислорода на растенията и нарушават фотосинтезата им.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

discus

Цитат на: iccoo - 31.01.2010 17:03
никаде не прочетох пречат ли тези водорасли

Това са цианобактерии за това и трепането става с антибиотик, лично аз негативни последствия върху обитатели не съм наблюдавал.

iccoo

пише че става с всякъкав антибиотик така ли е аз имам малки рибки на 2 дена не им ли пречи

discus

Цитат на: iccoo - 31.01.2010 19:41
пише че става с всякъкав антибиотик така ли е аз имам малки рибки на 2 дена не им ли пречи
На малките рибки не им пречат цианобактериите(лично мнение), антибиотика може и да не им се отрази добре.

iccoo

а всякакъв антибиотик ли става лечението

Raven

Аз ползвах миналата седмица Хлорнитромицин .

Въпреки зловещото си име това е лек антибиотик и казват че е заместник на класическият Еритромицин който се препоръчваше преди за борба с цианобактериите.
При последното ми третиране с Макропен цианобактериите не се изчистиха докрай и рецидивираха, за това сега реших да сменя антибиотика.

До тук съм лекувал синьозелени  два пъти с Макропен и един път с Хлорнитромицин, само вторият ми опит с Макропена беше неуспешен.
Синьозелените водорасли са единствените с които не съм успял да се пребора с нормални методи и съм опирал до химия.

Хлорнитромицина е 20 таблетки по 250 мг. в желатинови капсули.
Капсулите са неразтворими и за това исипвах таблетките в чаша с вода която наливах в аквариума.
Слагах всяка вечер по 4 таблетки в продължение на 5 дни, през цялото време осветлението беше спряно и аквариума затъмнен.
Пусках осветление само вечер, по една пура за около 20-30 минути колкото да се събудят рибите и да се нахранят.
На шестия ден пуснах осветлението и смених около 60% от водата, няма никакви поражения върху растенията, рибите и охлювите а от цианобактериите няма следа.

Антибиотиците се сменят постоянно и за това стари съвети отпреди една две години вече не важът защото не може да се намери съответният антибиотик, според мен този антибиотик свърши добра работа и нямаше никаква вреда върху флората и  фауната в аквариума.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

iccoo

слагах 2 дена ама нищо не стана накрая се ядосах и го махнах с кепчето и вече няколко дена няма нищо маи му се ....... ще изчакам още да видя мързеше ме да отварям канистара и сложих въглена в аквариума така става ли

Raven

Общо взето нищо не си направил.
Антибиотика деиства за 5 дни системно прилагане + затъмняване, с тези два дни прилагане просто си си загубил времето.

Много е важно да се прилага по схемата, иначе не деиства а което е по лошото- бактериите резистират и след това става много по трудно да се махнат.

С това третиране за два дни вероятно само си им създал устоичивост към антибиотика.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

iccoo

да ти кажа няма ги махнаха се не излизат за сега

iccoo

махнаха се нямам вече сега обаче се появиха в другия аквариум там обаче имам доста малки рибки
неонки 100 броя червеноглава тетра 10 беоя 180 розово данио 10 скариди ред чери 4 звездни тетри и 3 анцитруса и една не знам как се казва антибиотика няма ли да им навреди и ако ще им навреди някои друк метод има ли за изтребване *DRINK*

koklala

01.11.2010 11:20 #14 Last Edit: 01.11.2010 11:25 by Caxapa
Колеги здравейте имам въпрос! В аквариума ми има нещо като слуз,прозрачно е и вече ми умря една гупа и мисля че скоро и 1 хелер ще си отиде,гръбния му плавник е слепен и не го мърда. Какво да правя моля Ви помогнете!!! :buff:

Caxapa

Прозрачната слуз е по-скоро от загнила недоизядена храна. Сменяй редовно водата по указание и храни по-малко.
: 01-11-2010, 11:27:53
Да добавя само, че е много вероятно да нямаш и азотен цикъл.

iccoo

Цитат на: Caxapa - 01.11.2010 11:28
Прозрачната слуз е по-скоро от загнила недоизядена храна. Сменяй редовно водата по указание и храни по-малко.
: 01-11-2010, 11:27:53
Да добавя само, че е много вероятно да нямаш и азотен цикъл.
ТОВА БЯХА синиозелени водорасли които изтрепах отдавна с антибиотик  *MODERATOR*
вече нямам проблем с това след лечението на ново завъдих бактериите  :-)

Similar topics (5)

19498

Публикации: 4
Прегледи: 4035

59681

Публикации: 2
Прегледи: 7306

51083

Публикации: 3
Прегледи: 2905

15771

Започната от Mup0


Публикации: 10
Прегледи: 5104

11283

Публикации: 7
Прегледи: 3786