• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 03:22

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Помогнете ми за алгите!

Започната от niki_s, 28.06.2006 12:16

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

niki_s

Така във вторник вечерта ще имам глина. :D  Но да питам да съм сигурен нали няма да навреди на рибите?

dido

Абе нека да свикват отрано с пръстта ...

NO CARRIER

Няма да им навреди, а ако си послушен и си изядеш и десерта, за Нова Година Дядо Мраз ще ти донесе подарък фуния за по-бързо наливане на акъл. Без да има нужда да четеш нищо. :twisted:
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

niki_s

Глината вече я сложех в аквариума, но нещо гледам както е на изпечени топчета стана като пясък? :?  Защо така, ще навреди ли на рибите ми? :?  :cranky

breeze

1. Направи хубави, плътни топчета или ако са пръчици, да не са съвсем тънки.
2. Остави ги да изсъхнат добре преди да ги печеш.
3. Печенето става във фурна с възможно по-висока температура (е, да не ги пъхнеш в специална фурна за печене на керамика  :D ) да кажем 250 градуса, за поне 2 часа
4. Готовите топчета/пръчици ги заравяй внимателно под корените, защото при тази ниска (за глината) температура, тя всъщност не е изпечена до керамика и лека-полека отдава състава си във грунда и водата. Всъщност, точно това е и идеята - правилно изпечени топчета ще ти подхранват растенията поне 2 години.

niki_s

Аха ок мерси, но сега като станаха на пякък ще навредят ли на рибите?

itilien

Използвай малко главата си !

Similar topics (5)

1835

Започната от templar


Публикации: 11
Прегледи: 6622

47641

Публикации: 9
Прегледи: 3724

3906

Публикации: 16
Прегледи: 8384

12005

Започната от bay_milee


Публикации: 12
Прегледи: 6264

36652

Публикации: 42
Прегледи: 13894