• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 01:10

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Нишковидни...

Започната от idaet1990, 10.08.2017 19:34

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

idaet1990

Как мога да се отърва от тях? Писна ми да бъркам в аквариума всеки ден...


Изпратено от моят F3211 с помощта на Tapatalk


goran.varbanov@gmail.com

Аманови скариди.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk


Amev

Баланс на светлина/торене/со2

idaet1990

Има

Изпратено от моят F3211 с помощта на Tapatalk


Amev

Какво има ... явно нямаш баланс , щом имаш нишковидни !

manyg

Според мен не само в баланса в аквариума може да е причина за появата им. Предишната ми визия на аквариума беше в стил хиландец, добре балансиран от към показатели. Нишковидните (космовидни) си вирееха и нямаше оттърване. Махнах ги с Кислородна вода, но след време пак се появиха. Имах чувтвото, че тях си ги има във водата и си се развиват независимо от това какво правех.
В моят аквариум около 380 л. Вкарах 6 аманови и 8 отосчета и проблема се реши.

Nebunu

Баланса трябва да е, Амев е прав. Погледни статията на Евгени:

http://aquariumbg.com/forum/vodorasli/faktori-za-rasteja-na-vodoraslite-(trigeri)-57419/

Смяташе се, че причината за нейното появяване са нива на желязо над  0.1-0.3мг/л.
Причината е в недостатъчно макроелементи или СО2. Увеличете подаването на СО2, нормализирайте подаването на фосфат/нитрат, премахвайте механично с четка за зъби количеството което е възможно и много скоро сами ще изчезнат.
Снижаването на желязото под  0.1мг/л няма да доведе до премахването на нишковидните водорасли, по скоро ще предизвика хлороза на растенията и те ще забавят своя растеж. Когато нишковидни водорасли има при достатъчно наличие на макро и микроелементи - причината е в недостиг на СО2. Ако и увеличаването на СО2 не премахва водораслите, то причината е в силното предозиране на макроелементите,  или прекалено многото риби(много амоний и органика).
Друга причина е колебанието в подаването на СО2 и неговата концентрация, колебанията могат да увеличат растежа на нишковидните водорасли 15 пъти. (Tom Barr - източника не е посочен)

Ако до тук нищо не помогне използвайте метода на затъмняване, кислородна вода или глутаралдехид.

bustama

От бързане и не знание, идват всички проблеми в растителните аквариуми. Но, най вече от бързане - с торете, со2 и силна светлина. Даже и в стабилни аквариуми си мисля, че е възможен бум на водорасли. Като сменяме вода, поне аз не зная какво вкарвам в аквариумите си. Така е с чешмянката...

Similar topics (5)

22287

Публикации: 30
Прегледи: 13101

7516

Публикации: 1
Прегледи: 3233

23551

Публикации: 39
Прегледи: 13946

39108

Публикации: 17
Прегледи: 8666

13893

Започната от yri


Публикации: 39
Прегледи: 15667