• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 18:40

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Много сериозен проблем с водорасли

Започната от excess, 31.01.2012 16:49

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Асен Евгениев

Цитат на: excess - 31.01.2012 23:22
Утре трябва да намеря някой, който може да лепи аквариуми.
Взимаш парче стъкло и го лепиш плътно в ъгъла със силикон за аквариуми. Ако е тънко, слагаш две
парчета едно върху друго. С повечко силикон, няма да се вижда покрито с грунд и обърнато към
стената.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

djibarov

Аз последния път като се правих на "стъклар" /не беше с аквариума, а сменях едно стъкло на вратата на хола/, ходих на Спешна помощ и ме шиха на дланта отстрани...Пак добре, че ти не си пострадал!

zariio

Аз така на аквариума с костенурката като се спука дъното открай докрай,директно една лента силикон от двете страни и готово.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs9.postimg.org%2F49ki5eazv%2F10494175_10152367057258271_2072129839_o.jpg&hash=c59af89265d29439b6cc64736d6ad480b08a97c1

Nikiengi

Все си мисля, че съм виждал много неща в акваристиката, но ти успя да опровергаеш съмненията ми, явно има още какво да се види! :-( Аз съм си лепил счупен ъгъл на аквариум, но понеже беше доста, се наложи да залепя малки парчета стъкло от три страни (включително дъното) и след това за да не ти пречи стъклото слагаш отдолу под аквариума стиропор, който го изрязваш откъм ремонтирания ъгъл и всичко става ок! Успех!  :-)

Peza

Цитат на: excess - 31.01.2012 23:22
Благодаря за отзивите, но сега имам още един сериозен проблем реших да рестартирам целия аквариум, но при измиването му го ударих и му подбих ъгъла и започна да сълзи от там  :-!...  Утре трябва да намеря някой, който може да лепи аквариуми.
Цитат на: djibarov - 01.02.2012 09:34
Аз последния път като се правих на "стъклар" /не беше с аквариума, а сменях едно стъкло на вратата на хола/, ходих на Спешна помощ и ме шиха на дланта отстрани...Пак добре, че ти не си пострадал!

Аз така си нарязах крака преди години ... миех едно аквариумче, но го поистървах ... така че гледай от добрата страна. По добре да лепиш аквариум отлоклото крак/ръка/глава ;)

П.П. От тогава насам грозно не грозно слагам външни ъгли по ръбовете ... няколко пъти вече "перкам" големия като шетам нещо около него и хич не съжалявам за тях. Просто някои хора сме родени ... и аз незнам с какво в ръцете  :-D
Кеф цена няма! ... луд умора също ...!

ivotri

Незнам какво е станало с този аквариум. Имах един в избата и сменях водата на 6 месеца и нямаше проблем като твоя. Имаше скариди гупи и бая растения сигурно заради това. Тези водорасли за колко време станаха на това положение. Хубаво е че си го рестартитал и аз бих направил така. Може да извариш грунда и да напариш хубаво филтъра като го почистиш основно.

Залепи ли се аквата?
Премахваи механично ако почне да се появява пак след рестарта водорасли по съклата, да не стане на същия хал.

bustama

Я, вземи един нов аквариум, по-голям :-D ще си плуват рибетата- на този не му върви.  *CRAZY*

excess

Вчера купих силикон за аквариуми и успях да го залепя успешно, днес го напълних и не тече :) . Сега остана и растения да му сложа.

Асен Евгениев

Цитат на: excess - 02.02.2012 20:25
Вчера купих силикон за аквариуми и успях да го залепя успешно, днес го напълних и не тече :) . Сега остана и растения да му сложа.
Видя ли, че не е сложно, ти чак по майстори тръгна за един ъгъл. Следваща стъпка - да си залепиш сам
по-голям аквариум. :-)
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

excess


Ето го обновения аквариум, дано да нямам проблеми с водорасли.

anasarka

 *BRAVO* Еееее браво вече е друго нещо, тая риба сигурно си мисли че е умряла и е в рая :-D Сега гледай да го поддържаш редовно, непрехранвай и сменяй ежеседмично водата. :-)
КОЛКОТО И ДА Е БЪРЗА СВЕТЛИНАТА ВИНАГИ ПРИСТИГА ВТОРА, МРАКЪТ ВЕЧЕ Я Е ИЗПРЕВАРИЛ.

danielm

 *BRAVO*
Браво колега, сега изглежда вече нормално.
Остана само за полянка да помислиш ...
*DRINK*

stanislav89

Много добре си се постарал и си ги поизчистил само моля ти се не позволяваи 2ри път да се получава това блато.

djibarov

Не знам откъде си - не си написал в профила си.
Аз съм във Варна. Ако искаш - пиши ми, мога да пратя растения, да помогнат за рестарта. Имам Наяс, Валиснерия Американа и нана, паричка.

stanislav89

И аз мога да ти дам някое растение от Стара Загора съм.

Similar topics (5)

33659

Публикации: 8
Прегледи: 5221

13972

Публикации: 7
Прегледи: 9835

5928

Публикации: 7
Прегледи: 5099

2104

Публикации: 28
Прегледи: 12142

11329

Публикации: 8
Прегледи: 4601