• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 21:42

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Водорасли от язовир.

Започната от Zmei345, 06.06.2007 22:53

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Zmei345

Здравейте. Значи преди 3-4 дена си направих аквариума и всичките си пари хвърлих за основните неща и се чудя ако зема от язовир малко водорасли какво ще стане ще пречи ли на живота вътре ?

Shagrath

По - скоро живота вътре ще им пречи на тях, и съвсем скоро ще се скапят. Лошо няма! Човек трябва да изпробва всичко. И аз съм вземал като малък, когато имах аквариум с колосалния обем от 7 литра, но нищо не е оцелявало.

Zmei345

моя е 70 литра ама един приятел ми каза че мога да внеса много болести в аквариума и главно заради това ме е страх

DJBamby

Може, може, обаче ако си решил да напредваш в акваристиката не е лошо да прочетеш някои неща из форума и сайта. Първото основно нещо е да знаеш, че водораслите са онези зелените неща по стъклото а растенията са тези дето често ги виждаш на снимките от раздел "Фотография" и "Растения".
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg380.imageshack.us%2Fimg380%2F1890%2Fa1gn0.th.jpg&hash=3ce3fd12d8a974e49b4c15f28f322edda0013e1e - 666 litra.

Vlado

И в крайна сметка всичките растения (водорасли) ще се скапят, но шансът да си вкараш всякакви гадове в аквариума е много голям.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.aquael.pl%2F_images%2FBaner_main.jpg&hash=ce3a2e621ee2cdd4e8f4513fba0aad85bc52e813

sabrina

зависи дали язовира е мръсен.а за по сигурно аз си ги опитомявам за да не внасям болести но пак не е сигурно.

Black Adder

па и ако е въпрос на липсата на финанси, тук доста хора подаряват растения.
Не че е лошо да пробваш и с езерни, речни и язовирни растения разбира се, но както са казали по-горе - зачети с какви 'благини' можеш да се сдобиеш чрез тях

Flober

Повярвай-това е напълно загубена кауза. Растенията от нашите водоеми не свикват с постоянно топлата вода;гадовете по тях нее сигурно че ще ги изчистиш-някои от тях не напускат доброволно растенията. Пиши от къде си може и да ти подарят някое аквариумно растение . На съботния пазар съм виждал растения и за по 1-2лв. това са м/у 2 до 4 кафета все пак . Успех . :-)

lz3cv

Това е изпробвано многократно, включително и при мен. За проба бях сложил едни растения дето шефа ги домъкна от някакъв язовир в един 20 литров аквариум и гледах какво става. Първо дръпват яко за около седмица, след това започват отдолу да се скапват и в един момент става чорба в аквариума. Не им понася топлото. Освен това много от растенията по нашите водоеми са едногодишни. И да се закрепят в аквариума, ще бъде за един сезон.

stilista

Преди време си бях донесъл малко растения от едно блато от "текето"(който е от Русе го знае мястото) приличаха на валиснерия ,някакъв мъх и водна леща и ми изкараха около 2 седмици , но това не е всичко.С тях съм си пренесъл едни много странни и грозни буболечки които беше абсурдно да ги хвана с кепа .Добре че златните ми рибки бяха вечно гладни и се пооблажиха  :-D
С дума можеш да нараниш. С речник – да убиеш.

eventer

29.06.2007 10:33 #10 Last Edit: 29.06.2007 10:44 by eventer
И аз съм пробвал, няма резултат. Първо дръпват, после постепенно пожълтяват и загниват. Може би ще имаш успех в аквариум с по-ниска температура, без нагревател например.
Преди да скочат в аквариума ги държа в голяма ваза с камъчета и седмична смяна на половината вода. Въпреки че там няма фауна са по свежи и изправени, отколкото след това.
Подводно животновъдство и подводно земеделие

bRIX

Независимо от всичко използвам в размножителния аквариум на гупите роголистник. Ами взех си го от един язовир и го оставих няколко часа в леген с калиев перманганат. Ами не расте особено силно но и не умира. Но пък ми върши идеална работа като укритие за малчуганчетата.

Similar topics (5)

23423

Публикации: 27
Прегледи: 10889

2991

Публикации: 52
Прегледи: 25186

1073

Публикации: 16
Прегледи: 8187

44652

Публикации: 15
Прегледи: 7334

57887

Публикации: 9
Прегледи: 3652