• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.03.2024 10:31

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

помощ какви са тези водорасли

Започната от diabloradiboy, 13.05.2013 18:51

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

diabloradiboy

здравейте на всички!
чета и се ограмотиявам тук повече от 5 год. но откакто стартирах прди 2 месца новата си 160л. локва която ми се искаше да е НЕЩО се сблъсках с кошмара на аквариста  :-( водораслиииииииииииииии (м*****м мръсна) но нямам възможност за тстове различни от PH което съм го закотвил на6.5-7.0 та да разбера какво точно се случва
затова моля патили и знаещи  да метнат едно око и да си кажат мнението какво е и как да се преборя с гадинките
благодария на всички предварително!!!!!!!!!
да чел съм статийте за водорасли във форума но искам и ниакои с опит и знание да се искаже
та с
Т/Т данните
160л.ако е само вода. реално 130-140л.
осветление енергоспестяващи 5бр  3 24вата 6500к+2 26вата 2500к светя 12ч/д с прекъсване от 2.5ч.
филтрация 10л.съмп с едра вата 1л, сипоракс 1л, речен чакъл 4-5л. и малко финна вата на сера дбит по документи 650л/ч(аз лично мисля че  по скоро е нещо близо до 350-450л/ч реални)
груд: едър речен чакъл около 0.7-0.9мм. пресят пясък 0.2-0.3мм. и под всичко това около 0.5-0.7л. "торф" за цвтя обогатен с фосфори калий груда е с дебелина над 8см на места до над 12см
рибетата са 15 неонки,4 данио, 3 калахита, 3 кардинала, 5 САЕ, и 1 гибицепс
растениата не им знам имената (тук е и второстепенният ми въпрос "какви са ми зеленинките")
CO2-самоделка с мая и захър с неа контролирам ПХто
сменям 50л веднъж седмично и като видя нещо нередно смениам по 20-30л през ден
за кратко торях но след забелиазването на водорасли сприах и намалих храненето на рибоците до минимум(страх ме е да не ги оморя от глад ако спра да храня)
растенията ми се развиват циклично ту растат като луди ту спрат и не мога да открия зависимуст
п.п веднъж третирах с кислородна вода ефекта беше прекрасен като изклуча гибелта на валиснерията но това беше очаквано
но жодораслите с завърнаха преди въстановяването на растенията
та помагайте колеги приемам савети и критика




serdarov

Не спирай да ториш!
Растенията ти гладуват а ти си им спрял храната. Тези рибки който имаш в аквариума не могат да го натоварят и не могат да дадат достатъчно храна за растенията. Така че, продължи да ги храниш нормално.
Дай на растенията всичко от което се нуждаят и не мисли за водораслите. Когато растенията започнат да растат интензивно водораслите ще изчезнат сами. Не мисли за водораслите, мисли за растенията.
И какъв е този торф с фосфор, аз не бих го сложил.

SantaMonicaHelp

За Algae проблем, можете да се опитате да се изгради това машината да го решим.

Ето и линк.

------------------------------------
For the Algae problem, you can try to build these machine to solve it. 

Here's the link.


http://aquariumbg.com/forum/oborudvane/lowest-cost-way-to-eliminate-green-hair-bubble-turf-and-slime-algae/msg383284/#msg383284

http://aquariumbg.com/forum/oborudvane/lowest-cost-way-to-eliminate-green-hair-bubble-turf-and-slime-algae/15/

Similar topics (5)

1456

Публикации: 19
Прегледи: 9957

49185

Публикации: 4
Прегледи: 2624

34137

Публикации: 10
Прегледи: 5942

11711

Публикации: 10
Прегледи: 5229

57419

Публикации: 0
Прегледи: 7677