• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.

30.11.2020 03:03

Новини:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!

Акваскейпинг конкурс
  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Какво е това водорасло ?

Започната от goldstar94, 15.02.2010 10:10

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

iek

Цитат на: bonelez в 17.02.2010 11:11
Та като сме се заговорили за водорасли...при мен се наблюдава една доста странна за мен форма.Седи върху част от корен, първоначално зелено, но сега става синьо и е доста твърдо - няма махане.Знам, че звучи като гатанка, (само "що е то" липсва:-)), но не е нито едно от познатите ми.Най-вероятно някаква гъба ще да излезе:-)Фунги:-)Жалко, че нямам сега снимка да пост-на.Ако някои обаче е срещал нещо подобо на описанието, моля да ме светне как да го оперирам.

Мисля, че и аз го имам същото, стои като лишеите по кората на дърветата, при мен всъщност се развива върху един корен и придава много натурален вид. Ако не те мързи, като мен,  пусни една снимка.
: 17.02.2010г 11:11ч
Цитат на: phoenix9040 в 17.02.2010 10:10
амановите вършат уникална работа,дори мисля че са доста по-добре от отоцинкус или сае.

Всяко едно от посочените върши уникална работа:

аманови скариди -нишковидни водорасли
отоцинклуси       -диатомни
САЕ                  -брада

bonelez

Ето я въпросната гъба - пачи крак:-)

Raven

О да, страхотно е това водорасло, придава много естествен вид на корени и камъни.
Имах го преди време по един корен , но не го снимах по отблизо, от тогава съм се опитвал безуспешно да го завъдя по корен или камък.

При мен се получи на най осветеното място в аквариума- под кръстосващите се лъчи на два 150 ватови МН.
Вероятно силната светлина е фактор при него.

Тук се вижда малко по корена в средата в началната му фаза, по късно стана по голямо.Нямам по деттайлни снимки за съжаление.

Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

phoenix9040

iek аз лично смятам че амановите са най добри за рога и нишковидни. А за отоцинклусите освем диатомни гледам не прощават и на нишковидние. Та така ,че както е казал мечо пух колкото повече ,толкова повече :)  *DRINK*
1.14. Забранява се рекламирането на търговски сайтове във форума на aquariumbg.com! Спонсорите имат собствени раздели за тази цел.