• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 11:09

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Kакви са тези водорасли и как да се преборя с тях

Започната от nikolaytoshev, 07.02.2010 14:37

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

nikolaytoshev

Започвам лечение с кислородна вода.
Искам да попитам дали да сложа допълнително и малко глутаралдехид???
Нали не трябва да торя по време на лечението?

NO CARRIER

Не тори, но пробвай с половин доза, че имаш капризни растения.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

nikolaytoshev


nikolaytoshev

NO CARRIER искам да попитам колко време третира твоя аквариум за да се махнат водораслите. Аз вече третирам 3 дни аквариума с половин доза както ме посъветва. Вече видимо рогата са побелени, но не се махат. Трябва ли да ги премахвам ръчно или да изчакам сами да се разтворят във водата???

bigbeer

Преди 2 месеца 'борих' последно роги и нишки. 3х100 кислородна вода на 160 литра свършиха перфектна работа (дозата е убийствена). Уморих си дори и част от голостигмата и разцепената топка кладофора. После нещата се стабилизираха и всичко тръгна в правилна посока. Рибета немаше в танка, а шепата скариди която бех пуснал си заминаха ;)  *THUMBS UP*

nikolaytoshev

Радвам се да видя твой коментар bigbeer *privet*   *DRINK*

А колкото до водораслите - виждам, че се е появил и малко ксенококус заедно с рогата. Наистина дозата е убийствена щом си уморил голостигмата, разцепил си кладофората и са си заминали скаридките. Аз имам и по взискателни растения, затова карам по полека. Също така танка ми е пълен с рибки и не искам някоя от тях да си замине заради прекалено високата доза. Забелязвам малък недостиг на кислород на рибетата затова им пуснах въздух. Засега нямам жертви от страна на рибите или растенията.
P.S. Сагата продължава...

NO CARRIER

Сменях вода веднъж на две седмици, тогава доливах и кислородната, разтворена в новата вода.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

nikolaytoshev

Имам напредък  :-D Растенията започнаха да растът видимо като изкарват по няколко нови листа всеки ден.
Рогата ми се струва, че са намалели, но направих грешката да сифонирам дъното и се появиха снопчета нишки като се загледам в грунда. Иначе ксенококуса не се маха още, даже ми се струва, че е повече от обикновено.
Ще правя седмична смяна на водата и ще добавя този път по-висока доза (по 1мл. на всеки литър сменена вода) кислородна вода. В момента съм добавил по 0,5мл. на литър.
P.S. Във водата виждам да плуват някъкви малки бели частици, които по-рано ги нямаше. Дали може част от нишките да са се ратворили във водата? За подкрепа взимам и 2 САЕ-та.
To be continued... *CRAZY*


nikolaytoshev

Количеството кислородна вода вече е по 1мл. на всеки литър аквариумна вода.

Първи извод: Охлювите netitina natalensis не обичат кислородна вода в аквариума. Затварят се в черупките си и не искат да излязат по цял ден. Необходимо е те да бъдат преместевани по време на третирането в друг аквариум, за да не изгубят живота си.

phoenix9040

A клодрофората как се държи и имаш ли някакъв мъх ?
1.14. Забранява се рекламирането на търговски сайтове във форума на aquariumbg.com! Спонсорите имат собствени раздели за тази цел.

Лора

Цитат на: nikolaytoshev - 19.02.2010 15:13
Количеството кислородна вода вече е по 1мл. на всеки литър аквариумна вода.

Първи извод: Охлювите netitina natalensis не обичат кислородна вода в аквариума. Затварят се в черупките си и не искат да излязат по цял ден. Необходимо е те да бъдат преместевани по време на третирането в друг аквариум, за да не изгубят живота си.


Същото важи и за ампулариите. Не съм забелязала да влиае по някакъв начин на останалите безгръбначни (черита), но е препоръчително да внимавате с дозата и ако не сте сигурни в това което правите, просто не го правете.
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

nikolaytoshev

Цитат на: Лора - 22.02.2010 19:37

Същото важи и за ампулариите. Не съм забелязала да влиае по някакъв начин на останалите безгръбначни (черита), но е препоръчително да внимавате с дозата и ако не сте сигурни в това което правите, просто не го правете.
При мен имаше по една ампулария и по една неритина. Ампуларията е ОК - нищо й няма.
Само нетитината  *dead

nikolaytoshev

Малко развитие по темата: Водораслите почти изчезнаха. Има тук там някое листенце заразено. Скоро ще спирам лечението с кислородна вода. Радвам се, че даде резултат.
А сега няколко въпроса:
1. Колко време трябва да изчакам преди пак да подновя торенето в аквариума?
2. Ще направя няколко смени на 20% на водата през 2 дни докато се изчисти. Но да сложа ли и активен въглен във филтъра или не е необходимо?

Similar topics (5)

20766

Публикации: 55
Прегледи: 26818

2991

Публикации: 52
Прегледи: 25187

58710

Публикации: 10
Прегледи: 4909

55787

Публикации: 3
Прегледи: 2294