• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 17:54

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Изкуствени растения

Започната от Sofie, 24.07.2006 12:04

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Sofie

Могат ли изкуствените растения да повлияят на здравето на рибките или на нещо друго?

itilien

Могат да повлияят единствено на външния вид на аквариума :) Темата ти обаче не е за раздел "водорасли"

rookie_gyn

Взе ми го от устата :D

Sofie

Извинявай не видях.
Мерси все пак :)

itilien

Препоръчвам ти или да насадиш истински растения, или да опиташ да направиш пустинен пейзаж, ако смяташ че не можеш да се справиш с растения, или рибите не го позволяват.

Sofie

Опитах няколко пъти с живи растения, но не се получава.
А какво представлява пустинния пейзаж?

itilien

Опиши подробно аквариума си и рибите, за да видим защо не става с истинските растения. Ако всичко е направено както трябва, няма да имаш абсолютно никакви проблеми с растенията. А пустинен пейзаж е примерно както при аквариумите с цихлиди. Ползваш само пясък и камъни. Примерно бял кварцов пясък и камъни.

4i4oico

живи риби със пластмасови растения-отврат.Виждал съм такъв аквариум на мои роднини.И аз съм нов тука ама засадих ,,лесни,,растения-валиснерия,егерия,криптокорина,сега родата иска истински растения че да замяза на аквариум.Като ги засееш просто ги остави,, намира,, за десетина дни и те ще тръгнат.Свети им по десетина часа и няма начин да не тръгнат-поне при мен е така,а може да се изкажат и,, старите кримки,, за по-добър съвет.Пластмасови не слагай-скъпи са и са много грозни/мое мнение/Иначе сложи и пластмасови риби и ще стане чудно. :D  :D  :D


с уважение чичо Ицо

NO CARRIER

offtopic
Цитат на: "4i4oico"Иначе сложи и пластмасови риби и ще стане чудно.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.thinkgeek.com%2Fimages%2Fproducts%2Ffront%2Fusb-aquarium.jpg&hash=23028b08a1d0002a1c0a13ce477425b36c2ede22
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

rookie_gyn

Такива пластмасови рибки в малки PVC аквариумчета продават по сергиите за сувенири тук. Направо е ...нямам думи.

Sofie

Засаждала съм криптокорина няколко пъти. Имаше и още едно-две растения, но сега не се сещам за имената.
Аквариумът е 50л. и вече има само гупи, данио и бронирани сомчета.
Всеки път като засадя някакво растение след най-много 2 седмици почти нищо не е останало от него.

itilien

Това не е много подробно описание, но нищо.
Значи - трябва да имаш  грунд от 3-6 мм камъчета, с дебелина около 5 см на дъното. Трябва да имаш и капак с осветление. Изпълниш ли тия две изисквания ще можеш да отглеждаш някакви растения. Вече от силата на осветлението и други фактори зависи какви растения ще можеш да гледаш. Мисля че егерия денса и лимнофила сесифлора ще ти виреят дори и при сравнително лоши светлинни условия. Ако си поддържаш аквариума добре, би трябвало да няма проблеми с някои растения. Дъбчето също мисля че ще ти вирее лесно.

Sofie

Ми явно пак ще пробвам :lol:
Мерси.

itilien

Почети в раздела за начинаещи - Отговори на често задавани въпроси, там има доста обяснения, от които ще ти станат по-ясни нещата.

lz3cv

При мен беще такава борба първите два месеца. Гледам растенията как стават кафеви и загиват и се чудех защо. Оказа се много нитрати които буквално ги сваряваха. Откакто задържах нитратите ниски и растенията дръпнаха яко. Sofie, контролираш ли нивата в норми? Не казвам, че е това, но е една от възможните причини.

Similar topics (5)

57920

Публикации: 22
Прегледи: 11413

31973

Публикации: 2
Прегледи: 4539

48521

Публикации: 20
Прегледи: 8409

39504

Публикации: 12
Прегледи: 7718

3281

Публикации: 9
Прегледи: 6626