• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 23:23

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Изкуствени растения

Започната от Sofie, 24.07.2006 12:04

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Sofie

Никога не съм контролирала нивата. Как става?

4i4oico

абе в Димитровград водата е гадна-пълна с нитрати/поне преди години беше така, и си спомням че даже телевизията беше отразила за този проблем, даваха парче отрязана водопроводна тръба на която беше намалял от боклуци и утайки половината вътрешен размер/. Севие даи малко повече информация че да мислим заедно.

itilien

Чакайде де, нитратите са манджа за растенията, не би трябвало да им правят чак такъв проблем. Никак не ми се вярва некапризните растения да не тръгнат. Стига да има що годе осветление ще тръгнат. Софи, кажи с какво светиш ?

lz3cv

Вярно че нитратите са храна за растенията. Но ако нитратите са много, примерно над 200мг растенията няма да оживеят. Много колеги твърдят че нива до 40 Мг не са опасни за растенията. Склонен съм да се съглася с тях, но такива нива за дълго време може да забавят растежа. При мен и на 60 Мг в началото китките се чувстваха некомфортно. Аз лично държа нивата на около 5 мг и никога повече от 10.
Sofie, нивата се мерят с тестове. Има ги по магазините за акваристика. Фирмите са различни, няма да правя реклама. Боравенето с тях е лесно, следвай указанията в кутийката.

Longanlon

проблема не е точно в нитратите и фосфатите - растенията се чувстват добре дажи при много високи нива на тия вещества.

кофтито е, че боклуците във водата от водопровода идват от селскостопанското торене - подпочвените води се вливат във водоизточниците на града. а селскостопанските торове далеч не съдържат само нитрати и фосфати.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ffeeds.feedburner.com%2FLonganlon.2.gif&hash=89a29c11af8a650ec7ddb49df6bd62ce3a6f8f5b

botzi

Цитат на: "Longanlon"проблема не е точно в нитратите и фосфатите - растенията се чувстват добре дажи при много високи нива на тия вещества.

кофтито е, че боклуците във водата от водопровода идват от селскостопанското торене - подпочвените води се вливат във водоизточниците на града. а селскостопанските торове далеч не съдържат само нитрати и фосфати.
Прав е Лонги, пробвай преди да сменяш водата да я филтрираш през активен въглен или сипвай някакъв препарат за целта на сера примерни има в малки развасовки за по 60 литра.

lz3cv

Дааа, за това с пестицидите не се бях замислял. Съгласен.

Similar topics (5)

39504

Публикации: 12
Прегледи: 7718

3281

Публикации: 9
Прегледи: 6627

3753

Публикации: 3
Прегледи: 2478

51674

Публикации: 10
Прегледи: 7076

23833

Публикации: 13
Прегледи: 5757