• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 19:42

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

достъпни доказани растителноядни рибки

Започната от ARCHEON, 20.02.2012 21:56

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ARCHEON

Бихте ли дали информация за доказани и достъпни у нас растителноядни рибки освен САЕ и огнен барбус!?
Огромен проблем с еленови рога и брада.....

grigor nakov


Nikiengi

За брада - сладководно попче, но най-сигурния резултат е с Глутаралдехид (Eazy carbo) - казвам го от собствен опит, тъкмо и ще подхраниш растенията с въглерод!  :-)

ARCHEON

Цитат на: 6ebeka - 20.02.2012 22:01
алмуниери

има ли друго име?...не мога да го намеря в гугл...
: 20.02.2012г 22:10ч
Цитат на: Nikiengi - 20.02.2012 22:08
За брада - сладководно попче, но най-сигурния резултат е с Глутаралдехид (Eazy carbo) - казвам го от собствен опит, тъкмо и ще подхраниш растенията с въглерод!  :-)

аз подавам цо2 и очевидно се разтваря добре....
а този препарат влияе ли на еленовите рога?

protel111

За рогата анцитруси за брадата кислородна вода или Eazy Carbo и намаляване на органиката. Със стифодони пробвах, но пасат по малко и бързо се отказват.

Nikiengi


ARCHEON

Цитат на: protel111 - 20.02.2012 22:12
За рогата анцитруси за брадата кислородна вода или Eazy Carbo и намаляване на органиката. Със стифодони пробвах, но пасат по малко и бързо се отказват.

рогата са върху листата на растенията...анциструсите много не ходят по тях....мързи ги да плуват май....

terier4o

За да ''работят'' алгоядите  трябва да останат гладни ! При мен САЕ се справя отлично с брадата   , но не пипа никакви др водорасли .
За да решиш проблема с водораслите не е достатъчно просто да ги премахнеш , ако условията в аквариума ти не се подобрят ... винаги ще имаш водорасли .
Би било добре , ако дадеш повече информация за аквариума .... литраж , осветление , риби , хранене , филтация , смени на водата , торене , СО2 и въобще всичко което си мислиш , че може да ни е от полза .
Ако имаш САЕ на първо време спри да храниш рибите за няколко дни , и направи една голяма смяна на водата примерно 50/60 % .
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs2.rimg.info%2F423f2c9436d6a9d376b4016d3211d9c2.gif&hash=38fb462888e63d5cd40cf419b5536d2abc534ec5

ARCHEON

Цитат на: terier4o - 20.02.2012 22:14
За да ''работят'' алгоядите  трябва да останат гладни ! При мен САЕ се справя отлично с брадата   , но не пипа никакви др водорасли .
За да решиш проблема с водораслите не е достатъчно просто да ги премахнеш , ако условията в аквариума ти не се подобрят ... винаги ще имаш водорасли .
Би било добре , ако дадеш повече информация за аквариума .... литраж , осветление , риби , хранене , филтация , смени на водата , торене , СО2 и въобще всичко което си мислиш , че може да ни е от полза .
Ако имаш САЕ на първо време спри да храниш рибите за няколко дни , и направи една голяма смяна на водата примерно 50/60 % .

5 "мраморни" трихогастера 4-6см.
2 "леер" трихогастера-а 4см
2 "жълти" трихогастера - 4см.
6 трапецовидна расбора "арлекин" - 1.5-2см.
8 меден неон 2-2.5см.
3 хелера - 4-6см.
2 палти - 3-4см.
2 молинезии - 3см.
1 гупа - 3см.
2 сомчета - 3-4 см.
темп. вода -25-26град., Кх=4-5 , Гх 14-17, Пх 7.5-8.0
180л.
вътрешен филтър тристепенен JUWEL 600 l/h

това е аквариума....
Храня с люспи, ексфолиран тубифекс и артемия, дафния, сан на сера и замразена жива храна на дискус...два пъти / ден
смяна вода 2х30% / седмица
осветление 2х45вата + 90%рефлектори на juwel.
ЦО2 - 1 балонче/сек - разтваряне в импровизиран реактор флейта (70см) през помпата на филтъра...
от два ни имам алмуниери (не знаех, че се казват така), но те проявяват интерес само към стъклата....

Nikiengi

Според мен трябва да намалиш храненето по веднъж на ден. А всичките тези рибки на колко литра вода са?  ;-)
: 20.02.2012г 22:10ч
Извинявай, ти си го написал - не го видях. Броя на рибките ми се струва голям, трихогастерите (особено леери) стават доста голями на размер!  :-)

ARCHEON

Цитат на: Nikiengi - 20.02.2012 22:31
Според мен трябва да намалиш храненето по веднъж на ден. А всичките тези рибки на колко литра вода са?  ;-)
: 20.02.2012г 22:10ч
Извинявай, ти си го написал - не го видях. Броя на рибките ми се струва голям, трихогастерите (особено леери) стават доста голями на размер!  :-)

леерите са малки....4-4.5см...
но косби станаха големи...6-7...
сега съм приготвил един нов 50л. аквариум за всички живородки...но това след 2-3 седмици....до тогава алгите ще превземат аквриума :(

Nikiengi

Дотогава сменяй по-често водата (два пъти в седмицата например) и може да ги ограничиш доста.  :-)

ARCHEON

Цитат на: Nikiengi - 20.02.2012 22:41
Дотогава сменяй по-често водата (два пъти в седмицата например) и може да ги ограничиш доста.  :-)

от две седмици съм на този режим, но ефект няма....май трябват ефективни мерки...алгияди....:(

terier4o

Започни да храниш през два дни , слагай малко храна . Преди да взема Скалариите  в моя аквариум имаше само Разбори , САЕ и няколко Отота .... хранех един път седмично или по на рядко . Рибите винаги ще си намерят какво да ядът .
Прави смени на водата само , че нека са по 50% и двата пъти . 
Не спомена какви растения имаш ?
Третирането с кислородна вода също е вариант .... и този метод съм го пробвал  , действа дост бързо и безотказно , но растенията с нежни листа .. заминават   :-( .
3% разтвор  от кислородна вода  - 10 мл на 100л  всеки ден  ..... през ден ... , ... аз съм слагал 40 на 160  не те съветвам да го правиш   *CRAZY*
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs2.rimg.info%2F423f2c9436d6a9d376b4016d3211d9c2.gif&hash=38fb462888e63d5cd40cf419b5536d2abc534ec5

cwetalin

С какво светиш?
Растения има ли. При СО2 ториш ли?
Трихогастерите не опитват ли и те да пасат водорасли. Остави ги малко гладни.

Similar topics (1)

11711

Публикации: 10
Прегледи: 5246