• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 19:12

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Дайте съвет за кафяви водорасли

Започната от niki110, 01.11.2008 19:41

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

niki110

Знам че тук във форума пише много за тях,но така и немога да се отърва от тях.Аквариума ми е с размери 60/40/25-д/в/ш гледам две скаларий в него а разстенията са anubias.проблема е че допреди месец го осветявах с една обикновенна пура 18w от тоз период се навъдиха кафявите водорасли по стъкла грунд и листата на анубиаса дори последния вече нейска и да се развива от тях всяко ново листо се покрива за нула време.от месец сложих още една пура 18w силаваниа agwastar с магнитна чистачка чистя стъклата редовно и сменям 30% вода всяка седмица но резултат никакъв.неторя  имам аерация.имам идея утре да извадя всичко от аквариума да го излъскам хубаво и доколкото е възможно и част от листата,като ще запазя половината от старата вода а грубда само ще го промия.дайте съвет  *thanks

Raven

След добавянето на втората пура ще се оправи,но не толкова бързо колкото очакваш.
Дай му още малко време и водораслите ще се махнат.
Ако нямаш рефлектори на пурите им сложи- това добавя още някой друг процент светлина.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

niki110

Имам рефлектори над пурите.а да опитам ли с това да помия грунда и да изчистя листата едно по едно след което да ги засадя отново?

Raven

Ами с оглед на това че аквариума ти не е много голям и растенията не са много - може да рестартираш.Ще ускориш процеса,но лошото е че така ще започнеш нанова азотният цикъл.

Не промивай само филтъра и филтърният материал в нега какъвто и да е той- така ще запазиш бактерии за новият цикъл.Също така и много правилно си се сетил да запазиш водата- бактериите са основно в грунта и филтърният материал,но също и във водата има.

https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

niki110

Филтъра ми е вътрешен и само може да изплакна гъбата с вода от аквариума дори и от грунда ще оставя непромит.а растенията бяха много като "гора" бе станало но от моето невежество се стигна дотук и сега са много малко.незнам обаче кави бързо растящи с по твърди листа растения да сложа защото скаларийте  изяждат почти всичко

AngelEyes

В аквариума на мъжа ми имаше кафеви водорасли, но анциструсите им видяха сметката.

niki110

Здравейте отново.Както бях писал в по горните постове направих замисленото почистване на аквариума,но днес 4 дни по късно забелязвам по листата и по грунда отново кафяви налепи   :duvar:.Давайте съвети какво да правя.да взема няколко Анцитруса ,но незнам дали ще се погаждат със скаларийте или да взема някой друг охлюв но незнам какъв вид да е той.За жалост немога да ги снимам но е същото (визирам само първата снимка) http://aquariumbg.com/forum/index.php/topic,9549.0.html

jix

И аз съм имал такъв проблем,оправих си аквариума като почнах да сменям водата от 30-50% през три дни и намалих осветлението на 4 часа на ден,преди това бях пробвал да увелича осветлението с повече лампи но имаше обратен ефект-и така за няколко седмици всичко се оправи,от тогава съм нямал проблеми.Мисля че отоцинклусите си хапват от тия водорасли.Знам че на книга кафеви водорасли се появяват от недостатъчно осветление,и не искам да приемаш съвета ми,просто споделям опит.

Similar topics (5)

39108

Публикации: 17
Прегледи: 8665

20176

Публикации: 12
Прегледи: 6082

2104

Публикации: 28
Прегледи: 12143

1276

Започната от Halford


Публикации: 12
Прегледи: 5810

50910

Публикации: 19
Прегледи: 7281