• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 17:28

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Черна брада

Започната от Atlantida, 24.11.2012 16:39

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Atlantida

Здравейте, колеги от форума.. не съм сигурна, че темата ми е за тук, ако има някакви проблеми моля тя да бъде преместена където трябва.. та моя проблем е, че ми се появи нещо по някои от  растенията като косъмчета.. казаха ми, че е черна брада... Ако някой е имал черна брада да своите растения нека да каже как я е махнал защото се разпространява и по другите ми растения...
Добавям и снимкка и се извинявам за лошото  качество.

: 24.11.2012г 16:04ч

kapacitet

За да не се налага колегите да гадаят какво се случва и да ровят твой стари коментари във форума, направи моля те  едно добро описание на аквариума. В това се включва размери, дата на стартирае, обитатели, растения, грунд, грижи които полагаш и колко често, осветление, торове, общо взето всичко което можеш да се сетиш.
Общо взето появата на водорасли и бързото им разпространяване е знак, че нещо куца и то не от вчера. Премахването като цяло трае доста по- дълго време от появяването. Така, че скачай на клавиетурата и чакаме разказ с елементи на расъждение.
: 24.11.2012г 17:05ч
О прости ми, сега забелязах, че това ти е първия пост във форума. Това означава, че трябва да се постараеш при описването на аквариума.  :-)

Atlantida

Темата е за триене!

KapitanNemo

Засега от методите които съм пробвал само глутаралдехида върши работа но след известно
време брадата отново се появява.

Bolta

Цитат на: KapitanNemo - 28.11.2012 04:32
но след известно
време брадата отново се появява.
Ами, ако не се намери причината, логично е пак да се появява.

kapacitet

ЦитатТемата е за триене!

Добре де, сподели какво стана.  :-)

Similar topics (5)

23551

Публикации: 39
Прегледи: 13943

10915

Започната от elderonth


Публикации: 8
Прегледи: 4784

2911

Публикации: 6
Прегледи: 5064

22963

Публикации: 9
Прегледи: 3918

27448

Публикации: 1
Прегледи: 3273