• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 20:14

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

черна брада

Започната от Nedospivko, 20.05.2008 19:55

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Nedospivko

Вече и аз си имам брадица в аквариума :) та въпроса ми е вреди ли нещо на растението ??? или не пречи  да си я имам стига да не стане прекалено грозно

eventer

Едва ли му е кеф на растението. Пусни едно младо CAE, ще я изчисти.
Подводно животновъдство и подводно земеделие

zambo

Ако я оставиш да се размножи безконтролно из целия аквариум , може да ти остане само тя .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

Nedospivko

ахаммм значи определено пречи на растенията :) за сега има само на едно листо :) смятам да го откъсна без това има няколко дупки по него, пък ще видим по нататък , странното е че саетата даже не я помирисват, а не ги храня особенно много

pitar92

Хмм аз преди имах много аквата ми беше се загрознил много ама сега нямам пази боже от такива работи.

Stas

Смяна на вода, сифониране дъно, по-малко хранене, чистене на изгнили неща от вида на листа... Всичко това би трябвало да ти намали органиката, която се явява основна причина за поява на брада. Намаленото течение на водата в аквариума пречи на храненето на брадата. Ако имаш силна аерация, то това й помага.

САЕ - не разичитай на това!

Ant0n86

И аз пуснах САЕ уж да хапва брада, ама наистина не разчитай! Опасе нишковидните и толкова... Останалото си е така, както казва Стас. От личен опит потвърждавам  :-)

Nedospivko

Ами брадата ми намаля даже почти изчезна :) Спрях да торя и намалих храненето на рибките(през ден) явно САЕ-тата поогладняха и се разшетаха

Similar topics (5)

22625

Публикации: 9
Прегледи: 3777

57862

Започната от idaet1990


Публикации: 1
Прегледи: 2638

5643

Започната от manolito


Публикации: 31
Прегледи: 12777

2576

Започната от venki


Публикации: 55
Прегледи: 22512

22963

Публикации: 9
Прегледи: 3918