• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
20.04.2024 00:38

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Брада ли е това?

Започната от venki, 31.12.2005 09:07

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

dido

Махни го нитрифициращия цикъл - това е като цикъла на стара мома както съм писал тук-таме .:lol: Сложи в аквариума поне 2-3 килограма свежи зелени растения, бързорастящи и ще спреш да мислиш за глупости.  :beer

Abigail

Здравейте,
аз да продължа с въпросите, че нещо не ми се изясниха нещата.
Имам си аз едно аквариумче-120л с всевъзможни такъми, всичко върви по мед и масло там. Имам и един 180-като блато е. Гледам ги по един и същи начин, ама не е като при кучетата:)
В големия от доста време имам проблеми с прекомерната органика, но мисля, че не храня рибите в повеч :?:  Имам два xenopus laevis и за да ги храня тях, явно се увличам с манджата. Започнаха да се появяват кафяви водорасли, водата е като боза, но още преди това почти всички риби и сомове започнаха да страдат от подути очи :roll:
Смяна на водата, миене на всички части, миене на пясък... бях стигнала до там, че да го кисна в HCl заради Cu2+, бях решила, че от това става червеното оцветяване, което не се маха и с усилено търкане с четка. направо щах с пешката......
От малкия аквариум вадя растения и ги садя в големия. Да, ама не, дори и при току-що чистен /основно/ аквариум валиснерията започва да мре и я напада брада. Не мога да сложа повече висши растения, защото жабите и каракудата вътре ровят и пасат всичко.  :shock:  Освен това веча видях гадни малки червейчета, гърчещи се изпод камъните. Е, този тубифекс няма умиране, а си мислех, че сомовете ще го ядат. Дали Меланийте ще го оправят? Какво да правя?:(

ПП/ Съжалявам за дължия пост, ама да си се оплача както си миуе редът:)
май ми оставя да се кефя на малкия:)

77

Цитат на: "Abigail"Освен това веча видях гадни малки червейчета, гърчещи се изпод камъните. Е, този тубифекс няма умиране, а си мислех, че сомовете ще го ядат. Дали Меланийте ще го оправят?
по вероятно е да стане обратното  :wink: твърде вероятно е тези червейчета да са планарии ,хубаво е да прочетеш за тях :wink: имаше  една статия за тях в форума,потърси я с търсачката :!:
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs29.postimg.org%2Faeehc6buv%2FDSC_1686_copy.jpg&hash=9bc922c588fba1c702ad9ed785674aa0520d3910

dave

Колко гаиднки и колко голями има там?
Какъв грунд? Колко дебел?  На колко време от последното стерилизиране е?
Филтрация?

Докато някой не се заеме насериозно с консумацията на амоний - бацили и/или китки спасение от водораслите няма.

Пробвай да го понапълниш с Валиснерия Гигантея напр. - не е лесна за изтребване

comar

трябва да прегледам мойто аквариумче :D

penchod

Тук е мястото да се похваля, че нишковидните тръгнаха отново, имали някой дето да се е преборил с тая напаст, без да слага сода каустик, белина и тн. в аквариума? Имам предвид трайно оттърване, защото през временния ефект вече минах.

tishovsx

Пенчо, глад на желязо за една седмица и те ще изчезнат, ако не подейства и две седмици. Аз съм се отървал така от тях...пу пу  pop
IN A REEF AQUARIUM, ONLY BAD THINGS HAPPEN QUICKLY

Raven

първо спри торенето за една седмица съвсем,а след това го намали на половина.
ако слагаш нещо със фосфати вътре или го спри или го намали до минимум.
примерно кристалон.
желязото също гледай да е на минимум.обикновенно нишковидните тръгват от излишък на елементи и престараване с торовете.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

Stas

Пенчо, и не оставай филтъра да ти се затлачва! Мръсен филтър също помага много за гадости разни...

Liones

А ще може ли някой да каже как се прави този разтвор от белина? и после как се ползва  :lol:

tishovsx

Цитат на: "Liones"А ще може ли някой да каже как се прави този разтвор от белина? и после как се ползва  :lol:

Ако си нямаш доверие, по добре не го прави...доста рисковано е :!:
IN A REEF AQUARIUM, ONLY BAD THINGS HAPPEN QUICKLY

Similar topics (5)

33017

Публикации: 3
Прегледи: 2541

5062

Започната от don_misho


Публикации: 2
Прегледи: 2837

27447

Публикации: 3
Прегледи: 2721

2485

Публикации: 6
Прегледи: 4866

58949

Започната от miro


Публикации: 0
Прегледи: 2828