• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 15:33

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Засяване на анубиас

Започната от germanteam, 22.02.2014 18:09

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

germanteam

Как да го засея, имам два корена и дали само в грунда ще може ли да се хване ? Трябва ли нещо допълнително да сторя и в коя част да го сложа, защото прочетох, че е добре да е в средата или задния край на аквариума, а от магазина ми казаха в преден план или средата !? 

hank87

Става и в грунта, но не го набивай много навътре: )
Най-добре е да го вържеш за корен

eminem_999

Ако е в грунда НЕ трябва да се заравя риозомата му, а само коренчетата, най добре е да превърже към корен или камък посредтвом примерно рибарска корда. Анубиасите са по сенчестолюбиви растения, така че го сложи някъде къде няма директна силна светлина.А дали отпред посредата или отзад зависи къде ти харесва на теб и къде ще пасне най добре.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs22.postimg.org%2F4sx5mm7j1%2FIMG_28391.jpg&hash=d95a09abb94c6cd128dc51ec8847804c61a60364       https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs16.postimg.org%2Faavn5iowx%2FIMG_2888.jpg&hash=ff30df3675e832d703057601c218c1be37dc21ff

germanteam

Благодаря много за отговора !

Асен Евгениев

От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

germanteam

Да де обърках се  :-D  :duvar: *DRINK*

А ако реша да го местя, мога ли да го разсадя ? В смисъл, има ли проблем с приспособяването ли нз как да го кажа и лесно ли ще се хване ?

petko

Не е проблем да се мести,но по добре се развива,ако не се закача често.

germanteam

Ок мерси много! Дано успея да се справя с него.

Публикациите са слети: 23.02.2014 01:01

И само още нещо да попитам - какво осветление да сложа за анубиаса и другото ми растение е едно наподобяващо копър (забравих му името, ще ме извините). Лапми, лед осветление, пури, вътрешни може ли и т.н. ? Бос съм в темата с растенията ....

hunter

Цитат на: germanteam - 23.02.2014 00:43
Ок мерси много! Дано успея да се справя с него.

Публикациите са слети: 23.02.2014 01:01

И само още нещо да попитам - какво осветление да сложа за анубиаса и другото ми растение е едно наподобяващо копър (забравих му името, ще ме извините). Лапми, лед осветление, пури, вътрешни може ли и т.н. ? Бос съм в темата с растенията ....
Ти колега хубаво си бос но ако знаеш колко има из форума за четене по тази тема. Най малкото във профила на растението си пише каква светлина му е нужна. А дали ще е лед или пури си е лично твой избор  :-)

germanteam

Ок мерси, надявам се тва да не беше заяждане, питах тука, защото нямах време да търся иначе четох, че може на слаба светлина, но не видях колко вата, но както и да е ... Мерси на всички, колеги!

hunter

Цитат на: germanteam - 23.02.2014 11:55
Ок мерси, надявам се тва да не беше заяждане, питах тука, защото нямах време да търся иначе четох, че може на слаба светлина, но не видях колко вата, но както и да е ... Мерси на всички, колеги!
Разбира се, че не е заяждане. Не виждам за какво да се заяждам просто споделих, че из форума има много информация и да потърсиш. Има и таблици за видовете растения и изискванията им към светлина.

germanteam

Цитат на: hunter - 23.02.2014 13:44
Разбира се, че не е заяждане. Не виждам за какво да се заяждам просто споделих, че из форума има много информация и да потърсиш. Има и таблици за видовете растения и изискванията им към светлина.

Мерси!

papura

   при засаждането на анубиас има важно правило за посоката на развите на ризомата. Тя "пълзи" към предпочитания светлинен източник.
   Имай предвид, че ако аквариума ти в определен период от денонощието се осветява от дневна светлина или дори непряко, анубиаса ти ще тръгне натам с ризомата си, съответно със свежите си листа, така, че предвиди накъде ще отиде при аранжировката.
40l, молинезии

Similar topics (5)

22988

Започната от donpipo


Публикации: 7
Прегледи: 3599

5234

Публикации: 9
Прегледи: 4006

12944

Публикации: 7
Прегледи: 5436

9317

Започната от besom


Публикации: 16
Прегледи: 7716