• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
18.04.2024 09:42

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

защо ми гният растенията

Започната от galya81, 19.03.2013 17:12

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

galya81

Дата на стартиране на аквариума: аквариума е на повече от две години
Обем на аквариума:160л  водата е към 140л.
Височина:48

Вода:
pH:
Температура:24 градуса
Сменям по _40_ литра на всеки _7-8_ дни.
При смяната: Водата е (престояла) . Водата е с температура 22 градуса.

Филтрация:.
Аераторна помпа (без гъба):само за ноща
Аераторна помпа (с гъба):не
Вътрешен филтър л/ч:не
Външен филтър л/ч:тетра 1200л./ч
Система за СО2:от 4 месеца ДЕНЕРЛЕ

Филтрите работят(непрекъснато) или (изключвам ги за __ часа).

Промени в аквариума и оборудването през последните 20 дни:увеличих осветлението сложих още една лампа


Използвани препарати, лекарства през последните 20 дни:ПлантаМин

Риби:28 неона,10 расбора,5 анциструса,10 или 15 коридорас,3 ботия клоун,6 хелера и 4 молинези

Нови риби през последните 20 дни(видове, брой):не

Храна:
Видове храна:вегетабин Б на Тропикал(за сомоветена таблетки),даяна.... (прилича на чернодробните два цвята)
Колко често храните рибките си:1 път по някога и 2 пъти на ден
За колко време рибките изяждат порциите си:за не повече от минута до две.

Растения:
Колко % от дъното е засадено с растения:
Колко % са бързо растящи:Ми те изгниха
Колко са плуващи:

Грунд:речен пясък пресят(2 до 5мм) и по едри камъчета нахвърляни отгоре
Дебелина на дъното:около 6-7см.
Размер на камъчетата:

Осветление:с таймер 10 часса на ден



растенията кипят 4 часа след стартирането на светлината и цо.


първоначално започнаха да се появяват дупки по анубиаса,сега и другите бързорастящите направо покафеняват и не след дълго игливат спря тотално растежа.Посъветваха ме да сложа Тетра Плант ПлантаМин,но нещата не се оправят.Къде сбърках ? :-| и започнаха да се явяват и водорасли зелени полистата, по стъклата и едни нижки по тия червените растения не им знам името (те са ми подарък от 2 седмици,от както ми ги донесоха не са мръднали само им капят листата  *SORRY*)
До скоро изхвърлях бързорастящите с кофата..........,а сега гният.
Лудвигията беше зелена ,а сега е с ето този цвят

Кабомбета полегна и сега се мъчи нещо да избие ново,но и то тъкмо се разгърне и започва да покафенява не е с тоя тъмнозелен цвят както беше преди.
: 18.03.2013г 21:09ч
Дали не ми пречат камъните нещо ,защото ги сложих преди 2 месеца о от тогава се позабавиха нещата?Или да рестартирам пък каквото сабя покаже  :-|.

evgeni200

Цитат на: galya81 - 19.03.2013 17:12
Дали не ми пречат камъните нещо ,защото ги сложих преди 2 месеца о от тогава се позабавиха нещата?

Камъните са варовикови.Сама си открила грешката :-)

galya81

Цитат на: evgeni200 - 19.03.2013 17:24
Камъните са варовикови.Сама си открила грешката :-)
Дали наистина е от тях ?Като ги махна за колко време ще се оправят нещата?Щот като си помисля за рестарт направо ми се изправят косите  :kreshtja:.
: 19.03.2013г 17:05ч
Аз забелязах че и те балбукат заедно с растенията.

: 19.03.2013г 17:05ч
Дайте акъл !!!!!!!!!!!!
Само един човек ли може да се изкаже  :coffee:,няма ли спецове които да помогнат   *krivo.

JEM

Щом никой не казва нищо повече,явно с отговора на Евгени въпроса се изчерпва!
Варовиковите камъни променят параметрите на водата.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fprikachi.com%2Fimages%2F852%2F6799852C.jpg&hash=f2353be992cf54bc4f05d0515acf68d5dedde1e7

galya81

Извадих камъните (леле каква мътилка се вдигна  =-O).Сега кога да очаквам подобрения?
Да правя ли още нещо?Четох за калия че е бил като допинг за растенията,дали да не сложа малко ?Не смятам да ставам химик и да си купувам разни тестове,но малко калий мисля че няма да е излишен за да се съвземат растенията.Да намаля ли светоденя?

devil40

Сега остава и да сменяш  тази седмица по-често вода ;-)

galya81

Няма промяна,гниенето продължава.Сменях водата през 4 дена по около 20%.Бързорастящите тръгват да расът по няколко см. и след ден два започват да покафеняват и да гният,нямам идея какво става.Дали не им липсва нещо или има излишък ?


Това растение просто си отива незнам как секазва,но неще да отлепи то се покри с водорасли,няма никакъв признак за живот при него (отрязах му връхче и от там запонаха да се отделят мехурчета,но на следващия ден спряха ). :'(.

evgeni200

Растението(червеното) на последната снимка прилича на надводна форма на алтернатера , нормално е да отдели надводните листа.

Торове какви се внасят в аквариума?
СО2 е написано ,че се подава.

Георги

Хубаво е, че си използвала форма за да дадеш информация, но тази е за рибките.

За растенията трябва информация:
- дали се тори и как (вижда се че си с инертен грунд);
- какво е осветлението като брой, вид и мощност на  лампите, колко време светят;
- ще трябва да знаеш и поне приблизително какво е pH, kH на водата (кажи от кой град си).
Например тази форма http://aquariumbg.com/forum/vodorasli/popalni-formata-predi-da-popitash/

Принципно как стоят нещата:
- например кабомбата е блатно растение, не обича течение, обича силна светлина. Докато анубиасите са обратно. Няма да се развиват и двете в един аквариума, освен ако не им създаваш специални условия.
- ако комбинираш растения с голяма разлика в бързината на растене - още проблеми и грижи...

Голямата тайна е, че може би 10-15% от аквариумите нямат водорасли. С много грижи и подбор на видовете растения.
Останалите имаме водорасли в различни степени.
По-трудно е отколкото с рибите.

Местя темата в Растения.

galya81



Малко преправих системата защото беше за тия малките бутилки за еднократна оптреба(сложих и електромагнитен клапън за да се стартира подаването на цо2 с стартиране на осветлението).Подавам по 80 балончета в минута,като повечето от тях ги засмуква пречиствателя и така мисля че те се разтварят напълно.
Намирам се в Монтана.
Осветлението е 1 тропикал ред 25w 1 силвър незнам си какво и една на филипс MASTER PL-L 4 Pin (840)-тя е 55w и има всички цветове на дъгата :) .Светя по 10 часа на ден с таймер.

Similar topics (5)

3352

Публикации: 3
Прегледи: 3558

47626

Публикации: 16
Прегледи: 4605

25153

Публикации: 21
Прегледи: 9165

15093

Публикации: 4
Прегледи: 3837

24188

Публикации: 1
Прегледи: 3167