• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 14:50

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Загниване на върховете на растенията

Започната от svet, 01.11.2009 15:22

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

svet

Някой има ли идея на какво може да се дължи това загниване по върховете на растенията? В аквариума нищо не е бутано. Стартиран е преди 2 месеца и в началото растенията вървяха добре. От извесно време насам растат много бавно и се полувача загниване на върховете. В почвения субстрат нямам подхранващ слой, нито някакви торове. Използвам единствено течен тор Профлор на Даяна. Направи ми впечетление че дори когато подавам ЦО2 не настъпва кипене, за разлика от преди, когато всички растения заповаха да отделят балончета. Прави ми впечетление че по едно и също растение има както здрави връхчета, така и загнили. В момента ЦО2 не подавам
Вторият ми въпрос е свързан с течния тор от калифорнийски червей, който продават. Дали е удачен за торене в аквариум, предвид съдържанието му? Ако някой може да сподели опит и мнение.



Raven

Може би е някакъв недостиг, може би торът не е достатъчен и от това загниват върховете.
Фактът че е спряло кипенето също говори че няма развитие.При всяко положение отрежи загнилите върхове до здраво място, от там би трябвало да излязат нови разклонения.
Мога да те посъветвам да промениш торенето, но без тестове и резултати е малко рисковано.
Все пак мисля че имаш недостиг на макро и микроелементи.Нямаш и много риби, тоест естествено торене няма.
Роталата е направила розови листа по върховете, а като си я засадил е имала зелени- това ме навежда на мисълта че в началото всичко е вървяло добре а след това хранителните вещества са намалели.Роталата е много добър консуматор на хранителни вещества.Ако започне да се развива бързо- направо става прахосмукачка.

За течният тор нямам спомен, но май имаше прекалено много фосфати.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

Similar topics (5)

3425

Публикации: 17
Прегледи: 5961

48486

Публикации: 10
Прегледи: 3260

25803

Публикации: 11
Прегледи: 4486

15260

Публикации: 3
Прегледи: 5963

24726

Публикации: 4
Прегледи: 3473