• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 17:49

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Забавен растеж, липси или излишък?

Започната от aleksandarspassov, 26.12.2016 16:50

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Amev

Ето го манадото:
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fuploads.tapatalk-cdn.com%2F20161229%2Fd2fbb341ed92267dfe3bf06462083319.gif&hash=7293003c7ccf9111d4e64cdf42d8229f1270892a

А защо искашда буташ Gh ? При мене го държа в космоса , но съм с инертен грунд. Повече си играя с Kh , даже го вдигах с калиев бикарбонат (тва за виното)

aleksandarspassov

Малко ъпдейти от мен, след засилване на торенето, две нови пури, няколко 50% смени на водата, малко нови китки и "бъркочи" powered by danielm :), нещата лека полека потръгват. Монте карлото има доста нови свежи зелени стръкчета и няма помен от изплували гниещи стари листа от останалите растения.
Ето как изглежда седмица по-късно..



danielm

Свежите листа се виждат и на снимката, явно нещата тръгват.
Лошото е, че направи всичко препоръчано ... и така не разбрахме кое е било проблема. А може и всичко в пакет.

aleksandarspassov

Още малко ъпдейти от мен, върви бавно, но стабилно :)


evgeni200

Циано ли е отпред в грунда?!

aleksandarspassov

Не мисля, или поне няма признаци да е циано, няма миризма и не се разпространява..

danielm

Новите китките са в много добра форма, старите се оправят!
Цветовете изглеждат на снимката по-свежи, ливадата по-тучна.
*DRINK*
Много яка пътека.
P.S. Апоногетона трябва да е по-червен, така че вдигни още малко микрото с желязо. Стане ли тенелуса червеникав - спираш. 
*CRAZY*

evgeni200

Има прогрес, но за месец е слаб растежа.
Премери си КХ по цвета на дидиплиса би трябвало да е доста ниско и може там да е проблема.
Трябва да е 4 КХ - това е оптималната стойност за растения и добра биофилтрация  :-)

Penta

Цитат на: evgeni200 - 03.02.2017 00:06
Премери си КХ по цвета на дидиплиса би трябвало да е доста ниско и може там да е проблема.

Това е интересно, наблюдавал ли си връзка между цвета на дидиплиса и КН ?

evgeni200

При повечето растения я има зависимостта  :-)

aleksandarspassov

Според теста на JBL 6 в 1 кх-то е между 3 и 6, като цвета е по близък до 3. Имай предвид че височината на аквата е 60см и мисля че това оказва най голямо влияние на цвета в моя случай. А от днес вдигам и желязо както Даниел препоръча, ще видим ефекта надявам се изразен в цвят а не в нишковидни :D

evgeni200

Принципно да са червени едни растения основен фактор е силата на светлината, като това е защитна реакция при тях.
Това което стана при теб се е случвало и при мен, като разбутах цялото дъно и тогава дори лимнофила сесифлора придоби червен цвят.
Смяна на вода, органика върху грунда обираше и нищо не растеше както трябва!!!!
Расбута ли се грунда се нарушава редокспотенциала на системата и при мен помогна само рестартиране!!!
Рестартиране разбирай буквално всичкия грунд промиване наново и изцяло нова вода.

Similar topics (3)

9392

Публикации: 5
Прегледи: 3661

6634

Публикации: 12
Прегледи: 4731

41922

Публикации: 8
Прегледи: 4739