• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 07:46

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

за новия дизайн

Започната от 6aro, 09.06.2006 11:28

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

6aro

Въпроса ми е, кои от изброените по долу растетия мога да използвам за новия дизайн? Мисля да го направя за дискуси.

Ехинодорус марбъл куйн, Ехинодорус оцелот червен, Ехинодорус оцелот зелен, Ехинодорус аржентинси, Ехинодорус амазоникус, Ехинодорус уругвайски, Кабомба, Алтернантера, Ротала индика, Егерия, Бакопа 2 вида, Анубиас 2 вида, Лудвигия репенс, Лотус 2 вида,    
Хидрокотиле, Цераптотерис таликроидес, Болбитис, Микрозориум.  :lol:

Едит: Параметрите на водата съм ги докарал за тях и не мисля да я хвърлям и наново. Само ще пренаредя и добавя корен и скала. Някои растения сигурно ще трябва да ги махна. Та затова питам!
Палудариум: 120/80 (16 вода; 64 надводна част )/40
острови: размери в най-широката си част - 23/18/40; 43/20/40; 10/19/13

discus

Цитат на: "6aro"Въпроса ми е, кои от изброените по долу растетия мога да използвам за новия дизайн? Мисля да го направя за дискуси.

Ехинодорус марбъл куйн, Ехинодорус оцелот червен, Ехинодорус оцелот зелен, Ехинодорус аржентинси, Ехинодорус амазоникус, Ехинодорус уругвайски, Кабомба, Алтернантера, Ротала индика, Егерия, Бакопа 2 вида, Анубиас 2 вида, Лудвигия репенс, Лотус 2 вида,    
Хидрокотиле, Цераптотерис таликроидес, Болбитис, Микрозориум.  :lol:

Едит: Параметрите на водата съм ги докарал за тях и не мисля да я хвърлям и наново. Само ще пренаредя и добавя корен и скала. Някои растения сигурно ще трябва да ги махна. Та затова питам!

A имаш ли представа какви размери достигат тези ехинодоруси, защото това дето си изброил незнам в каквъ размер аквариум ще трябва да го наредиш.

kraltchev

Каквито и растения да избереш ще е най-добре да оставиш доста свободно място отпред където дискусите да могат да си "пасат".   Просто грунт без никакви растения или декорации.  

Под грунта отпред не слагай никакви добавки (за растения) - само грунта.  Така ако решиш да прахосмучеш предния план няма да имаш проблеми.

Също така е добре да осигуриш "скривалище" за дискусите.  Тоест просто високи камъни или дърво зад които тия хайванчета обичат да се крият.  Не е нужно да е като стена, достатъчно е да могат да влизат отзад и погледа им да се блокира. Тук някой развъждачи на дискуси правят това с 5-6 лентички обикновено черно тиксо налепени кръстосани отвън по предното стъкло като мрежа.

--Николай

6aro

Eми аквариума е малък 240л. Знам, че стават големи, за това питам, кой да оставя. Ще взимам и малки дискуси 6 бр. За мястото за криене и за ядене знам ще им правя.
П.п. Защо не всех с 10 см. по-широк. Хем дълбочина ще има, хем и 60л повече? :?
Палудариум: 120/80 (16 вода; 64 надводна част )/40
острови: размери в най-широката си част - 23/18/40; 43/20/40; 10/19/13