• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
17.04.2024 02:19

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Водни растения от семена

Започната от watt, 24.06.2014 10:41

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

danielm

Готов съм за идващата пролет, дойдоха новите семена и атомайзера.
Атомайзера работи учудващо добре и е доста силен, като прави наистина водата на мъгла.

Amev

Ето едно глосо от семена:

След 18 дни:

Леко сух старт само с пулвелизиране 7-8 дни , после пълнене с вода и резултата е за 20 дни поляна без со2 , без торове , без дяволи ;)

bustama

Яка поляна си направил. :-)

Е добре, тогава, как става така че може да вървят растенията толкова добре без со2, торове и глупости?

Amev

Питай братята китайци ... грунда който ползвах в два такива проекта е Денерле Скейпър соил , без промиване

elldiablo

Цитат на: Amev - 30.12.2016 10:25
Питай братята китайци ... грунда който ползвах в два такива проекта е Денерле Скейпър соил , без промиване

Сподели от къде поръча семената :)

Amev

От ибей , има ги и в али-то
Аз взех размер S
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fuploads.tapatalk-cdn.com%2F20161230%2F7028a305d5d36ff6982ccd18a5e520d3.jpg&hash=c106e7c8a956398a7947da651dc395787589de6e

elldiablo

Супер, поръчвам и аз за проба  *DRINK*

Amev

Една колбичка стига да покрие дъно 30х30 , те ги продават по 2 за около 2$

bustama

Цитат на: Amev - 30.12.2016 10:25
Питай братята китайци ... грунда който ползвах в два такива проекта е Денерле Скейпър соил , без промиване

Да ходя чак в Китай ли... няма нужда. :-P В България има достатъчно инфо за това как се гледат китки, и повярвай нещата са много елементарни. Най-вече с точният грунд!
Питах за друго.

Amev

Идеята ми беше да питаш тях за тия семена/растение , което го дават да е глосостигма ама изобщо не прилича на такова ;) и как си расте без тор , без со2 и с мижаво осветление ;)

bustama

Какво като не е глосо... още по-добре! Ново растение или пък глосо от някакъв подвид, да го кажа, което расте много добре! Еми, развъждай и го разпространявай - лесно за отглеждане и красиво при това! Точно това ни трябва.
Мерил ли си рн и кт,гт на старта и след трите седмици?

Amev

От водопровода ми е адски мека водата , а отделно денерле грунда бута яко. Ще премеря тия дни ;) да се уплаша ..

danielm

Amev, това мяза на паричка ... не на глосо.  И аз смятах от това да взема, че ми хареса преди време ...
А иначе аз съм готов да садя пиперу, вече съм и с лед.

Amev

Бе даже на куба си мяза ;)

danielm

Не ми прилича на куба, какво ти прилича на куба не знам.
А подводно става ли нещо ... или като всички досега?

Similar topics (5)

134

Започната от Raven


Публикации: 9
Прегледи: 4784

9748

Публикации: 3
Прегледи: 3160

49265

Публикации: 17
Прегледи: 7230

32222

Публикации: 8
Прегледи: 3332