• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 01:23

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Въпроси относно някои растения

Започната от murkata86, 17.02.2012 20:35

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

murkata86

Здравейте колеги,

Имам няколко въпроса относно следните растения:

Alternanthera reineckii
Anubias nana
Aponogeton Cripsus
Blyxa japonica
Cryptocoryne wendtii
Lilaeopsis (ако осветлението за това ми е твърде слабо, може и някое друго килимно растение)
Ludwigia repens
Nymphea lotus red
Rotala indica
Vallisneria Spralis
Pogostemon helferii

Извинявам се ако има правописни грешки в имената на растенията.

Ето и малко информарция за аквариума - 136 литра (85х40х40), външен филтър TetraTech EX700 (700 литра на час), осветлението ми е с енергоспестяващи крушки - 6 по 11 вата. Отделно съм си взел течен тор на Tetra - PlantaMin, имам и TetraPlant Initial Sticks и още някакви таблетки за подхранване на корените пак на Tetra. Подавам СО2 със система захар и мая. Ето ги и въпросите които имам:

1.) Трябва ли да сложа хранителен субстрат под грунда или за тези растения няма да е нужно? Ако ще трябва мисля да взема  Tetra Complete Substrate 2.8kg Този добър ли е, и ако не какъв друг можете да ми предложите?
2.) Това осветление 6 енергоспестяващи крушки по 12 вата достатъчно ли е за тези растения или ще трябва още? Като цяло искам да направя полянка, но ако осветлението ми е малко Lilaeopsis, можете ли да ми предложите друго растение което ще се развива добре при тези условия?
3.) Къде мога да ги намеря тези растения? :)

В аквариума мисля да гледам предимно пасажни рибки, но мисля да сложа няколко бети (2 или 3) и няколко скаридки.

Поздрави,
Иван

stanislav89

Няма да е лошо да напишеш от кои град си, и колегите които имат от тези растения  ще се отзоват.

murkata86

Мерси колега! От София съм и вече го добавих в профила си.

tomatomov197

Цитат на: murkata86 - 17.02.2012 20:35
Здравейте колеги,

Имам няколко въпроса относно следните растения:

Alternanthera reineckii
Anubias nana
Aponogeton Cripsus
Blyxa japonica
Cryptocoryne wendtii
Lilaeopsis (ако осветлението за това ми е твърде слабо, може и някое друго килимно растение)
Ludwigia repens
Nymphea lotus red
Rotala indica
Vallisneria Spralis
Pogostemon helferii

Извинявам се ако има правописни грешки в имената на растенията.

Ето и малко информарция за аквариума - 136 литра (85х40х40), външен филтър TetraTech EX700 (700 литра на час), осветлението ми е с енергоспестяващи крушки - 6 по 11 вата. Отделно съм си взел течен тор на Tetra - PlantaMin, имам и TetraPlant Initial Sticks и още някакви таблетки за подхранване на корените пак на Tetra. Подавам СО2 със система захар и мая. Ето ги и въпросите които имам:

1.) Трябва ли да сложа хранителен субстрат под грунда или за тези растения няма да е нужно? Ако ще трябва мисля да взема  Tetra Complete Substrate 2.8kg Този добър ли е, и ако не какъв друг можете да ми предложите?
2.) Това осветление 6 енергоспестяващи крушки по 12 вата достатъчно ли е за тези растения или ще трябва още? Като цяло искам да направя полянка, но ако осветлението ми е малко Lilaeopsis, можете ли да ми предложите друго растение което ще се развива добре при тези условия?
3.) Къде мога да ги намеря тези растения? :)

В аквариума мисля да гледам предимно пасажни рибки, но мисля да сложа няколко бети (2 или 3) и няколко скаридки.

Поздрави,
Иван

1.  Не е задължително
               2. На тая височина ще е достатъчно , но е добре да инвестираш в истинско аквариумно осветление
              3. В столицата живееш , все ще намериш някъде :)
С добра дума и пистолет се постига повече, отколкото само с добра дума.

stanislav89

Може и да пуснеш една обява в раздела търся все някои ще се отзове. Тук е по малко вероятно да си намериш някое от тези растения, а и София е голям град може да се разходиш по магазините да видиш там какво има.

multisam

Цитат на: murkata86 - 17.02.2012 20:35
Здравейте колеги,

Имам няколко въпроса относно следните растения:

Alternanthera reineckii
Anubias nana
Aponogeton Cripsus
Blyxa japonica
Cryptocoryne wendtii
Lilaeopsis (ако осветлението за това ми е твърде слабо, може и някое друго килимно растение)
Ludwigia repens
Nymphea lotus red
Rotala indica
Vallisneria Spralis
Pogostemon helferii

Извинявам се ако има правописни грешки в имената на растенията.

Ето и малко информарция за аквариума - 136 литра (85х40х40), външен филтър TetraTech EX700 (700 литра на час), осветлението ми е с енергоспестяващи крушки - 6 по 11 вата. Отделно съм си взел течен тор на Tetra - PlantaMin, имам и TetraPlant Initial Sticks и още някакви таблетки за подхранване на корените пак на Tetra. Подавам СО2 със система захар и мая. Ето ги и въпросите които имам:

1.) Трябва ли да сложа хранителен субстрат под грунда или за тези растения няма да е нужно? Ако ще трябва мисля да взема  Tetra Complete Substrate 2.8kg Този добър ли е, и ако не какъв друг можете да ми предложите?
2.) Това осветление 6 енергоспестяващи крушки по 12 вата достатъчно ли е за тези растения или ще трябва още? Като цяло искам да направя полянка, но ако осветлението ми е малко Lilaeopsis, можете ли да ми предложите друго растение което ще се развива добре при тези условия?
3.) Къде мога да ги намеря тези растения? :)

В аквариума мисля да гледам предимно пасажни рибки, но мисля да сложа няколко бети (2 или 3) и няколко скаридки.

Поздрави,
Иван




за лотуса ще му е необходим,но може да го захраниш с някоя глинена топка в керените.



murkata86

Ами в момента имам TetraPlant Crypto - някакви таблетки за подхранване в коренито, обаче четох, че на повечето килимни растения им трябва хранителен субстрат, за да се развиват по добре. А иначе, все още се чудя какво растение да избера за зелен килим. Да ми препоръчате някое което ще расте добре в моя аквариум?

multisam


Similar topics (5)

39758

Публикации: 3
Прегледи: 2041

4621

Публикации: 0
Прегледи: 2097

1112

Започната от nemak


Публикации: 32
Прегледи: 13144

10425

Публикации: 5
Прегледи: 4353

31098

Публикации: 14
Прегледи: 5594