• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
24.04.2024 03:51

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Въпрос за субстрат

Започната от igenov, 18.11.2007 15:12

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

igenov

Преди може би повече от 4-5 години в някакъв западен сайт бях чел, че като субстрат за растителен аквариум може да се използва така наречената "котешка тоалетна". Тя представлява някаква глина или нещо подобно. Някой чувал ли е нещо подобно, или пък кажете някакво мнение по въпроса.

Живко

Котешката тоалетна е зеолит.
Правил съм си опити с нея. Поема доста азотни съединения, което е добре, но и много бързо ги отделя.
Може да има в корените на растения, които не обичат дас гладуват. При настъпване на глад в аквариума, растенията ще имат запас за още ден, най-много два.
Не мисля, че си заслужава.
Никой не се е родил научен.

ata_nas


bengan

Цитат на: Живко - 18.11.2007 16:38
Котешката тоалетна е зеолит.
Правил съм си опити с нея. Поема доста азотни съединения, което е добре, но и много бързо ги отделя.
Може да има в корените на растения, които не обичат дас гладуват. При настъпване на глад в аквариума, растенията ще имат запас за още ден, най-много два.
Не мисля, че си заслужава.
Мисля че котешката тоалетна е бентонит и наистина е обработена глина която не може да сужи за субстрат а само като добавка към него и то само около корените на растенията.Зеолита е друго нещо тои може да се използва но е много по добър като пълнеж за биофилтър защото е много порест и наистина поглъща някои отровни вещества.

Similar topics (5)

4075

Започната от niki_s


Публикации: 19
Прегледи: 6779

44724

Публикации: 2
Прегледи: 1836

42438

Публикации: 7
Прегледи: 3402

18871

Започната от Letniq


Публикации: 6
Прегледи: 3554