• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
18.04.2024 12:54

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Въпрос за няколко растения

Започната от kaloqn_0998, 03.02.2015 16:23

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

kaloqn_0998

Вече, когато растенията се оправиха в 60 литровия и започнаха да пускат нови листа искам да попитам за 3 от тях. Става дума за водна чума, паричка и лудвигия. За колко време пускат корени в грунда и пускат ли въобще? Продавача в магазина ми каа да засадя паричката и водната чума. Обаче тая паричка изкарва листа, но все се вади от грунда, а и имам 2 големи анциструса, които издърпват всичко ново засадено. Вече повече от 2 седмици стоя засадена в грунда затисната с камък и сега, когато да сменям вода гледам пак изплувал, а в края и няма никакви корени, които да е започнала да пуска, пуска само въздушни корени. Та въпроса пускат ли въобще корени в грунда тези 3 растения? Или пускат само въздушни, защото при мен е така. Грунда е кварцов пясък 3мм.

JEM

Паричката не се засажда,плаващо растение е.Егерията и лудвигията,като ги засаждаш им остави няколко листенца да послужат като контра в грунда..За 2 седмици трябва да се вкоренят.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fprikachi.com%2Fimages%2F852%2F6799852C.jpg&hash=f2353be992cf54bc4f05d0515acf68d5dedde1e7

kaloqn_0998

Цитат на: JEM - 03.02.2015 17:38
Паричката не се засажда,плаващо растение е.Егерията и лудвигията,като ги засаждаш им остави няколко листенца да послужат като контра в грунда..За 2 седмици трябва да се вкоренят.

Благодаря не знаех че паричката е плаващо в магазина ми казаха да я засадя и затова я засадих. А иначе лудвигия и егерия вече се вкореняват.

buchkata

Аз си засаждам паричката и когато поотрасне й режа върховете-така се сгъстява.Стигне ли повърхността,тя много бързо се разраства и засенчва другите видове.

bunzip2

Цитат на: buchkata - 03.02.2015 20:37
Аз си засаждам паричката и когато поотрасне й режа върховете-така се сгъстява.Стигне ли повърхността,тя много бързо се разраства и засенчва другите видове.

+1

Аз също съм засаждал паричка. Няма проблеми, става и като плаващо, става и да я засадиш. Вкоренява си се без проблеми.

kaloqn_0998

Че расте доста бързо да това го забелязах стана ми обаче доста чудно че корени в грунда не пуска освен въздушни, а тя била плаващо растение. А все пак може ли да стои засадена, а не по повърхността?

buchkata

Дали пуска корени-да,когато е оставена в покой развива слаба коренова система.

kaloqn_0998

Аха ами тя явно от анциструсите не е в много голям покой. :-D Но все пак ще се опитам да я затисна с някой камък. А Егерията пуска ли големи корени в грунда или и тя пуска само въздушни?

jabeto

http://aquariumbg.com/rastenia/Microsorum%20pteropus 
Ето от тук аз взимам инфо за растенията може и на теб да ти е от полза *THUMBS UP*

Similar topics (5)

18420

Публикации: 11
Прегледи: 4531

1737

Започната от Longanlon


Публикации: 41
Прегледи: 13280

3988

Започната от slapp


Публикации: 3
Прегледи: 2861

24979

Публикации: 8
Прегледи: 2183

12556

Публикации: 18
Прегледи: 8307