• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 17:33

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

спори на marsilea

Започната от sheytan, 14.09.2012 22:50

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

sheytan

Днес забелязах един по-дълъг, около 6 сантиметра ластун от марсилеата ми. Стори ми се особено и проучих, но не успях да намеря нужната информация. От това, което видях и четох се размножава със спори.
http://www2.hawaii.edu/~kalodimo/marsileasp111403.jpg
Изглежда по този начин, разликата е, че торбичката е зелена. Дали не съм се объркала нещо? Въпроса ми е това нещо колко дълго може да стане преди да пусне спори, ако въобще е торбичка със спори и може ли да се размножи, ако е само едно в аквариума. Малко смешно, но явно съм пропуснала този урок в училище и не знам как се размножават споровите.
: 14.09.2012г 22:10ч
http://classconnection.s3.amazonaws.com/725/flashcards/1134725/jpg/marsilia1335161607344.jpg
Нещо подобно е, но торбичката е по-малка а дръжката както споменах към 6 сантиметра

sheytan

пусна четирилистно листо. Значи не е това, което си мислих. Каква е причината да е толкова дълго? Може би трябва да я разсадя, че започна да се меши с микрантеума.

stanislav89

За четирилисто незнам, но при мен пуска листа разцепени на две. Може да е някоя аномалия. Не вярвам да е за тревога.

Sandro

И при мен от една седмица започна да цепи някои листа на две. Мисля , че не е повод за притеснение.
Макар , че ще е хубаво някои ако има обяснение :).

stanislav89

Виж в профила на растенията, това го пише че е нормално.

sheytan

Да знам, че е нормално. Имам листа с едно, две и четири части. Обикновено пуска двойни и четворни след местене, не обича да се мести. Но толкова дълго не е излизало засега. Към 6 сантиметра е, а всички досега са около 1-2 сантиметра високи. Това най-вече ми се видя странно.

Similar topics (1)

35668

Публикации: 10
Прегледи: 4499