• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 01:30

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

ще се съживи ли растението

Започната от gandalf_hsr, 15.02.2012 22:29

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

multisam

май му е малко светлината

gandalf_hsr

Цитат на: multisam - 19.02.2012 23:06
май му е малко светлината
от миналият ден растението е преместено в големият аквариум но мисля че и там ще му е малко осветлението защото той е 160литров а светя с две по 18w в продължение на 10 часа.иначе малкият аквариум на снимката е 40л и свети 8вата за 10часа.

ivan66661

Осветлението наистина е доста слабо мислил ли си да добавиш още?

teodorcho

Добави още лампи колега и на двата аквариума. Няма да стане с тези слаби лампи.  :-)

gandalf_hsr

здравейте ако добавя на големият още една 18в а на малкият 8в ще се оправи ли осветлението,или трябва по силни лампи да сложа?то на малкият по голяма лампа неможах да намеря защото капака е 50см.

teodorcho

На големия ти трябват поне 80-тина вата, а на малкия още две 2 по 8вата и ще е добре, поне според мен. Това е за да бъде средна светлината, а не силна.  :-)

gandalf_hsr

Цитат на: teodorcho - 20.02.2012 13:02
На големия ти трябват поне 80-тина вата, а на малкия още две 2 по 8вата и ще е добре, поне според мен. Това е за да бъде средна светлината, а не силна.  :-)
значи трябва да сложа още пет лампи по 18в,колко е най силната пура за да си купя няколко бройки че да не се занимавам с монтажа на още тела.

teodorcho

Не знам с каква дължина ти е аквариума колега, аз на моя съм с 90см пури по 30вата. Ако смяташ, че можеш да сложиш 90см пура сложи три и си готов с осветлението на големия.

gandalf_hsr

максималният размер на капака на големият аквариум е 86см а на малкият е 46см.

teodorcho

Гадно. Освен да слагаш 18вата, но да ги разположиш шахматно, за да се разпредели светлината, а на малкия 8вата по същия начин, но ще трябва да сложиш доста лампи. Разгледай някъде по магазините дали няма някакви средни размери, но аз не знам да има.  :-(

gandalf_hsr

Цитат на: teodorcho - 20.02.2012 22:44
Гадно. Освен да слагаш 18вата, но да ги разположиш шахматно, за да се разпредели светлината, а на малкия 8вата по същия начин, но ще трябва да сложиш доста лампи. Разгледай някъде по магазините дали няма някакви средни размери, но аз не знам да има.  :-(
в какъв смисъл да ги слагам шахматно,осветлението е 60см пури.ще сложа още две 18в,а на малкият една 8в.

multisam

купи си две от тези за големия http://zoo-paradise.com/shop/index.php?category=consumer_lighting&product=Sylvania_LuxLine_Plus_865_T8_18W_60cm_Daylight_De_Luxe&n=1  и въпроса ти е решен.свети доста силно,аз на мойте 300л съм сложил по 4 ама са по 39 w.Тези си вземи и няма да съжаляваш

teodorcho

Да ги разпределиш шахматно означава, едната пура да я опреш отляво на капака другата от дясно на капака и така всичките, така ще осветяваш навсякъде.  :-)

Similar topics (5)

30776

Публикации: 9
Прегледи: 4053

32616

Публикации: 15
Прегледи: 5239

3559

Публикации: 4
Прегледи: 3093

59102

Публикации: 1
Прегледи: 2482

30222

Публикации: 3
Прегледи: 2928