• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 00:13

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

ще се съживи ли растението

Започната от gandalf_hsr, 15.02.2012 22:29

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

gandalf_hsr

здравейте колеги миналата седмица допълних бъдещият скаридарник с нови растения но нещо пожълтяват и мисля че загиват.аквариума е стартиран на 4.02.2012г  с вода от работещ аквариум,големината на съда е 40л.голямото растение до помпата вижте как започва да жълтее,как мога да го съживя или то само ще се оправи след време?в аквата от два дни подавам цо2 от мая и захар.дайте съвети как да го съживя.

nikan

Това растение ми прилича на Ехинодорус уругвайски става твърде голям дават го за аквариуми околко 300л,аз имам такъв ехинодорус в 160л и вече е доста голям за моят аквариум,можеш да опиташ с кореново подхранване (таблетки) тъй като има силно развита коренова система,но не мисля че подходящо за такъв обем съд! :-)

gandalf_hsr

ами да взема да го преместя в 160л,или да изчакам да се захване и тогава да го преместя.

nikan

Ако смяташ да го местиш, по добре да не го чакаш да се вкорени!Ако имаш таблетки за подхранване като го засееш му зарови една таблетка в близост до корените!И не го разбутвай повече,по лични впечатления не се отразява добре на ехинодоруса да се мести често!

VDO

И при мен се е случвало на новите растения, старите листа да пожълтяват и да окапват,но като се адаптира,ще тръгне както трябва.Като гледам другите -добре ми се виждат.
Флейтата на филтъра защо е така?
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs22.postimg.org%2Fmac34rft9%2Fphotocat5.jpg&hash=360a4daf14830905da8b7981cd428ee276c00958

gandalf_hsr

в момента нямам тор на таблетки но в големият аквариум торя с течен тор.утре ще преместя растението в големият аквариум.
: 15.02.2012г 22:10ч
така  мисля че разтваря по добре цо2.иначе балончетата са по големи и мисля че няма ефект.

nikan

По лични впечатления е много издържливо растение,засей го и не го бутай повече,един съвет внимателно избери мястото му в аквариума защото както ти казах става доста голям да не засенчва други по дребни растения  ,така ще си спестиш след време ново местене! :-)




teodorcho

Премести го в големия аквариум и не го закачай колега, би трябвало да окапят част от старите листа и после да потръгне.  :-)

Асен Евгениев

Цитат на: gandalf_hsr - 15.02.2012 23:01
така  мисля че разтваря по добре цо2.иначе балончетата са по големи и мисля че няма ефект.
Очакванията ти няма да се оправдаят. Има по-ефективни решения.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

tomatomov197

   Уругвайския ехинодорус не е за 40л аквариум , слагай го в големия .  И му махни пожълтелите листа междувременно , ще си пусне нови .  За со2 , както ти е намекнал akapulko - няма да стане по тоя начин , но ще стане ако маркучето го бутнеш от долната страна .  Като излизат балончетата со2 , да ги засмуква фитъра и да ги разбива мотора .  Даже ще можеш да ги броиш със затворени очи  :-)  Не , че ти трябва много со2 за тия анубиаси , мокрозоруми и мъхове .
С добра дума и пистолет се постига повече, отколкото само с добра дума.

gandalf_hsr

здравейте така ли трябва да вкарам маркучето в помпата нещо не се вижда добре на снимката.Да попитам така ли  да оставя Уругвайския ехинодорус или да го отровя малко   *DRINK*

Nikiengi

Изкарай растението от грунда докато се покажат началото на корените му!  :-)

protel111

това маркуче на въздух ли е или за СО2, ако е за СО2 е по добре да е по близо до роторчето на филтъра. Най - добре да пробиеш една дупка близо и да го вкараш там. Вдигни малко нагоре растението.
В първият момент се чудех. какво означава "да го отровя малко" :-)

gandalf_hsr

Значи да дупна още една дупка по на горе от тази?

VDO

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs22.postimg.org%2Fmac34rft9%2Fphotocat5.jpg&hash=360a4daf14830905da8b7981cd428ee276c00958

multisam

май му е малко светлината

gandalf_hsr

Цитат на: multisam - 19.02.2012 23:06
май му е малко светлината
от миналият ден растението е преместено в големият аквариум но мисля че и там ще му е малко осветлението защото той е 160литров а светя с две по 18w в продължение на 10 часа.иначе малкият аквариум на снимката е 40л и свети 8вата за 10часа.

ivan66661

Осветлението наистина е доста слабо мислил ли си да добавиш още?

teodorcho

Добави още лампи колега и на двата аквариума. Няма да стане с тези слаби лампи.  :-)

gandalf_hsr

здравейте ако добавя на големият още една 18в а на малкият 8в ще се оправи ли осветлението,или трябва по силни лампи да сложа?то на малкият по голяма лампа неможах да намеря защото капака е 50см.

teodorcho

На големия ти трябват поне 80-тина вата, а на малкия още две 2 по 8вата и ще е добре, поне според мен. Това е за да бъде средна светлината, а не силна.  :-)

gandalf_hsr

Цитат на: teodorcho - 20.02.2012 13:02
На големия ти трябват поне 80-тина вата, а на малкия още две 2 по 8вата и ще е добре, поне според мен. Това е за да бъде средна светлината, а не силна.  :-)
значи трябва да сложа още пет лампи по 18в,колко е най силната пура за да си купя няколко бройки че да не се занимавам с монтажа на още тела.

teodorcho

Не знам с каква дължина ти е аквариума колега, аз на моя съм с 90см пури по 30вата. Ако смяташ, че можеш да сложиш 90см пура сложи три и си готов с осветлението на големия.

gandalf_hsr

максималният размер на капака на големият аквариум е 86см а на малкият е 46см.

teodorcho

Гадно. Освен да слагаш 18вата, но да ги разположиш шахматно, за да се разпредели светлината, а на малкия 8вата по същия начин, но ще трябва да сложиш доста лампи. Разгледай някъде по магазините дали няма някакви средни размери, но аз не знам да има.  :-(

gandalf_hsr

Цитат на: teodorcho - 20.02.2012 22:44
Гадно. Освен да слагаш 18вата, но да ги разположиш шахматно, за да се разпредели светлината, а на малкия 8вата по същия начин, но ще трябва да сложиш доста лампи. Разгледай някъде по магазините дали няма някакви средни размери, но аз не знам да има.  :-(
в какъв смисъл да ги слагам шахматно,осветлението е 60см пури.ще сложа още две 18в,а на малкият една 8в.

multisam

купи си две от тези за големия http://zoo-paradise.com/shop/index.php?category=consumer_lighting&product=Sylvania_LuxLine_Plus_865_T8_18W_60cm_Daylight_De_Luxe&n=1  и въпроса ти е решен.свети доста силно,аз на мойте 300л съм сложил по 4 ама са по 39 w.Тези си вземи и няма да съжаляваш

teodorcho

Да ги разпределиш шахматно означава, едната пура да я опреш отляво на капака другата от дясно на капака и така всичките, така ще осветяваш навсякъде.  :-)

Similar topics (5)

59102

Публикации: 1
Прегледи: 2482

30222

Публикации: 3
Прегледи: 2928

32247

Публикации: 17
Прегледи: 7885

54147

Публикации: 6
Прегледи: 2912

14606

Публикации: 3
Прегледи: 4864