• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 17:47

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Сайт за криптокорини

Започната от dido, 03.01.2005 17:33

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Raven

dave

сигурно съм имал предвид ниският микрантемум / калитрихоидеса/ които расте добре на силна светлина, с обикновенния микрантемодес нямах никакви проблеми.
но от ниският микрантемум тука няма така че нищо не мога да кажа за него от опит.

а сега се сещам че това го писах за един 200 л. аквариум който беше с особена форма и не можеше да се освети като хората,сега съм с подходящ аквариум и всичко в него е добре осветено,но пък ми мина мерака за светлолюбиви дългостеблени.
ама нищо не се знае- поже пак да се върна към американския акваскейп :lol:

Стасе според мен има много голямо значение дали растението се е аклиматизирало,освен че са гледани на сухо по фермите,дори и подводно да са гледани те са в шок поради рязката промяна на условията.
освен това преди да ги продадът производителите ги къпят в алгециди и какво ли още не и заради това като дойдат до тука растенията са в кома.
а родното производство почти не си прекъсват цикъла.Биг Гонзо имаше идея за ферма- това ще е много хубаво понеже ще имаме директно аклиматизирани растения.

лудвигия гландулоза или още я има като перуенсис , е най интересната като цвят- тъмночервено лилава е при добри условия,но за разлика от другите лудвигии е по трудна.
на пазара я изкарва напролет Томето- собствено производство му е и си тръгва без проблем.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

77

Цитат на: "raven"dave

сигурно съм имал предвид ниският микрантемум / калитрихоидеса/ които расте добре на силна светлина, с обикновенния микрантемодес нямах никакви проблеми.
но от ниският микрантемум тука няма така че нищо не мога да кажа за него от опит.
то нисък микрантемум няма :wink:
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs29.postimg.org%2Faeehc6buv%2FDSC_1686_copy.jpg&hash=9bc922c588fba1c702ad9ed785674aa0520d3910

Liones

За вас не знам но аз сигурно ще ида някой ден на "почивка" там.Да си обогатя малко аквариума :wink:  :P

Жоро

Има ли нещо вярно в твърдението,че......" Реакцията на криптокорините към дефицита на червена и оранжева светлина е много по-силна от тази на други аквариумни растения"
цитатът е от една статия която наскоро  прочетох и ме заинтригува.

Big_gonzo

Въпросните алтернатери са гледани надводно в България. Продавам ги след известен престой под вода при мен. Относно начина на гледане във фермите- всеизвестен факт е, че всички фирми, произвеждащи аквариумни растения, ги гледат над вода (с изключение на видовете, за които това е невъзможно). Не ги къпят в алгициди, но повечето ги гледат хидропонно с много добре балансирани разтвори и затова страдат при смяна на условията.
Мисля, че относно адаптацията съм напреднал в материала и голяма част от растенията, които продавам, растат и в аквариумите на клиентите ми (май прозвуча като самореклама, а?). Работя по въпроса с фермата. Скоро се надявам да ви изненадам приятно.

Stas

Да, признавам, че Big_gonzo е много напреднал.
Откакто си купих растения от него така добре тръгнаха, че вече мога и конкуренция на пазара да му правя!  :lol:

Big_gonzo


Similar topics (5)

20101

Публикации: 4
Прегледи: 2774

28060

Публикации: 3
Прегледи: 2663

30421

Публикации: 5
Прегледи: 2863

49564

Публикации: 2
Прегледи: 2340

13356

Публикации: 3
Прегледи: 3032