• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 23:39

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Диморфизъм при криптокорините.

Започната от Borko7, 13.09.2009 22:42

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Borko7

Може ли да се систематизира по някакъв начин как се променят криптокорините според условията.
Чел съм например, че на по-слаба светлина се издължава нагоре, докато при по-силна се разстила по-ниско.
Аз за сега имам опит с една wendti brown. Когато ми я даде барабата беше с доста по-едри и по-светли листа. При мен е на сянка и сега новите листа вече са по-тънки, по-тъмни, даже и по-плътни ми изглеждат, може би и по-малко къдрави. Все още ми е млада и не мога да преценя дали е по-ниска или висока.

I don't know half of you half as well as I should like,and I like less than half of you half as well as you deserve

miTko

Много рошава тема, ама много... Дори в книгите и статиите за криптокорини няма подробности по въпроса. Практически невъзможно е в много случаи да се определят млади екземпляри. За мен е невъзможни и стари да определя, направо съм вдигнал ръце. За радост има видове които не си променят цвета и формата на листата, общо взето само размерите.
Разни мои АКВАРИУМИ 

Borko7

Ok, за размера също е полезно да се знае кога стават по-високи и кога по-ниски. Това което съм писал по-горе вярно ли е?
I don't know half of you half as well as I should like,and I like less than half of you half as well as you deserve

Raven

Нормално е за криптокорините да са с по тънки и дълги листа на  сянка.
Това важи и за всички растения.Моите вендити на сянка стават с листа като валиснерия,на силна светлина правят гъсти китни храстчета с плътни и сочи листа.Вендити си иска доста светлина,особено видовете Браун и Ми Оя,на достатъчна светлина стават много атрактивтни.
На сянка листата стават два пъти по високи от нормалното,но тънки и бледо оцветени.Освен това както казва Борко се губи "гофретата" и стават гладки.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

onyxman

А аз се чудех защо едната ми криптокорина като я взех беше с дълги дръжки и ярко зелена, а сега в момента почти няма такива, а листата са и станали тъмнозелени с червеникав отенък.  :karamse:

Similar topics (5)

10240

Публикации: 21
Прегледи: 8219

4091

Публикации: 12
Прегледи: 5928

6634

Публикации: 12
Прегледи: 4732

59042

Публикации: 0
Прегледи: 2817

26100

Публикации: 11
Прегледи: 4041