• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 12:41

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Растенията не виреят

Започната от neno_11, 21.04.2017 21:03

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

neno_11

Здравейте колеги :) Имам проблем с растенията в аквариума ми.Просто не виреят,загниват или не се вкореняват.Имам средно силно осветление,опитах се да завъдя валиснерия и водна чума но не се получава.Температурата в между 24 и 26 градуса. Рибките са в перфектно здраве.Единствено анубиаса вирее и цъфти. Немога да си обясня защо?Можете ли да ми предложите растения които са по-малко претенциозни?

asito

Като гледам си от Добрич,основната причина да не ти виреят растенията е твърдата вода.Но може и торене да им липсва и т.н.

neno_11

Слагам им по една капка на литър при смяна за стабилизиране.Отделно и капки за бактерии.Преди това имах едно растение с продълговати листа но стана много голямо и го подарих.И си мисля че е от вида на растенията за виреенето.

Amev

Една капка какво , на какви литри , какво ще рече средно силно осветление. Грунд - какъв и колко ?

neno_11

Aqua sana и Nitridac Ами ако сменя 20л.слагам 20капки.Грунда е до 5см. но са засяти на плитко.

niki_o

Виж колега,още 10 човека поне трябва да ти зададът въпроси зада опишеш точно какво става в аквариума ти.А си има бланка която трябваше да попълниш при проблеми с аквариума :-P
Направи го и ще получиш адекватен отговор....но не с неадекватни отговори като в предишния ти пост :-D
И да не съм само критичен-по-лесни растения от тия дето си споменал,че умаряш последно няма :whistle:

neno_11

Виж колега и още 10 човека да ме питат да описвам какво става,пак няма да успея да кажа какъв е проблема понеже не съм профи и естествено ако знаех нямаше да питам.Затова сложих тези растения защото са уж лесни за отглеждане.

niki_o

Добре,прав си
Кога и по колко вода сменяш?
Какво и по колко слагаш в периода?
Колко са обитателите?
Каква е филтрацията и с какво е заредена?
Какъв е грунда-големина,вид......?
В какво се изразява проблема-тук може и снимки :-P
Виж тук няма гадатели и просто се търси достатъчно инфо за някакъв адекватен съвет :whistle:

Amev

Колега , това aqua sana ми е напълно непознато ,а като питам гугъл ми изкарва сауни и фирма проектираща спа комплески. Другото явно е на Продак стартова бактерия. Нито едно от тях май не е тор за растения. И явно искаш по няколко пъти да се питаме - какво е средно силното осветление ?!? А с това грунда е до 5 см , това "до" си е притеснително , грунда трябва да е минимум 5 см.

neno_11

Ето от тези продукти ползвам.От двете бели шишенца при смяна на 20л. слагам 20капки.Осветеноста е 30вата. а филтъра е външен.Не съм правил промени в него от как е купен единствено добавих водна чума която не се вкорени и тази валиснерия която загнива а беше доста голяма.








Amev

Както и мислих , нито едно от тези които си показал не е тор за аквариумни растения. Да предположим че тия 30 вата са достатъчни за фотосинтеза , остават другите фактори - въглерода (да кажем че го има от рибките ) и макро и микроелементи (тях ги внасяме с течни торове)

А валиснерията в тоз ботуш (саксия) е пътник ...

niki_o

Колегата ти каза-това са стабилизатори и подобрители на водата,но не са торове.Растенията трябва да са засяти в грунда който пък трябва да е с размер 2-4мм.Добре е даже и да е специялизиран ,но може и инертен.
Осветлението ме заинтересува-30 вата казаш,но 30в луминисентно е 90см пура.Това сбор от две пури ли е?Да не е някоя PL....Абе уточни какво е точно и какви Келвини и Лумени е...по колко светиш?
За тор мога да ти препоръчам Зелена Тропика,че там и Микро и Макроелементи са заедно и имаш по-малък шанс за грешки.

neno_11

Пурата е 3-30w 360LM.Свети им от 8 до 22 часа. Тор не съм им слагал на растенията затова питам дали им е нужно нещо и какво е то. Днес бях в 5 магазина и имаше 6 мнения за растенията и осветеноста.

evgeni200

Сигурен ли си за 360 лумена!?

Публикациите са слети: 22.04.2017г 17:05ч

На форума има достатъчно написано за осветление:
Раздел - Оборудване - Аквариумно осветление - прикачените първи публикации
Успех!

neno_11

Да но аз имам проблем с растенията не с тока!

Similar topics (5)

1866

Публикации: 38
Прегледи: 14457

43898

Публикации: 9
Прегледи: 3900

23036

Публикации: 2
Прегледи: 1931

11486

Публикации: 13
Прегледи: 4518

21511

Публикации: 12
Прегледи: 4932