• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 12:28

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Растения за 10 литров аквариум

Започната от mi6oace, 15.07.2014 19:35

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

mi6oace

Здравейте, скоро ще стартирам един нов малък аквариум. Вече имам аквариума и техниката. Трябват ми само растения. Той е 10 литров. Форма куб. По висок отколкото широк.Лампата е 9 вата. Ще торя и ще подавам ЦО2 , но нека първо го стартирам.Искам да има нещо като полянка отпред , но не знам защо все не ми се получават тези полянки. Един път растението не ми харесва, друг път не се получава както трябва . Ако може да ми препоръчате някакво растение за полянка ,което се гледа лесно.И някакво друго растение за заден фон. Забравих да кажа ,че също имам един мангров корен и няколко камъчета, които възнамерявам да сложа. Също ако може да ми препоръчате продавач от ,които да купя растения. Ако има някакво значение пясъкът ще е черен и фонът чисто син.
БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!  :-)

Caxapa

Без никакви реклами..Има колеги които продават рстения. Ще ги намериш  в раздел предлагам. За растенията ще ти обяснят те.

Marto99_mz

За полянка може marsilea hirsuta лесна е за отглеждане, но расте бавно и не е прави много хубава полянка.hemianthus callitrichoides cuba моя го гледам без цо2 само с торене и расте добре.Също можеш да си направиш полянка от явански мъх завързваш го от долната страна на парче плочка за баня, така можеш да наредиш няколко парчета и след време ще имаш полянка, при мен се получи около 2 месеца полянката стана около 6см.

mi6oace

А няма ли друг начин да закрепя hemianthus callitrichoides cuba. Това с плочката не го разбрах много.

Marto99_mz

hemianthus callitrichoides cuba се засажда в груда ето така    ,току що направих клип в, който показвам как яванския мъх се прикрепя за плочка.Ще се опитам да го кача но не гарантирам.

Публикациите са слети: 15.07.2014 22:06

Ето как става.След това подреждаш мъха върху плочката, но не прекалявай, защото този които е отдолу ще загние.Омотаваш плочката и мъха с конец.

Гена

Според мен не трябва да правиш полянка в 10 литров аквариум     *JOKINGLY*

mi6oace


Similar topics (5)

20946

Публикации: 9
Прегледи: 5188

24960

Публикации: 5
Прегледи: 2897

6201

Започната от botzi


Публикации: 31
Прегледи: 9764

18687

Публикации: 10
Прегледи: 6544

59418

Публикации: 22
Прегледи: 14141