• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 13:47

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

продължена тема "анубиас"

Започната от Raven, 02.06.2005 00:13

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

_Kirilov

Нищо , че е доста стара темата - да споделя нещичко ...
По - интересното при мен е , че изкарват средно по 1 лист за 2 седмици без да слагам нищо във водата. Една седмица разтваря и расте новият лист - след още една седмица се оформя по цвят и размери като останалите и на следващата почва пак нов да излиза

Асен Евгениев

Цитат на: _Kirilov - 14.10.2012 20:30
изкарват средно по 1 лист за 2 седмици без да слагам нищо във водата
И при мен е така. *DRINK*
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

papura

   Анубиас Авзелии е много красиво и любимо растение. Отглежам го като фокусна точка в аквариума от седем месеца, като в началото забелязах застой, а след четвъртия месец досега е изкарал две листа. Предполагам, че в началото се е акомодирал и е развивал кореновата система, тъй като го отглеждам в грунд, който при мен е смесен около 0,7 - 1 см. Двете нови листа излязоха бързо, като имам предвид, че са големички и всеки ден се наблюдава как се развиват и се изпъват. Харесва ми окраската на листата и как пробива с корени обвивката на листа и след това буквално забива дебелите си корени между камъчетата. Допуснах невнимание, за което през ноември, котгато слънцето започна да навлиза в аквариума (предполага затова), го нападнаха алги, които сега изглеждат по-вяли, но все още стоят на старите листа.
    :-)
   Скоро поставих под листата му и един Анубиас бартери.
40l, молинезии

Similar topics (1)

43782

Публикации: 31
Прегледи: 8464